10000 TL'ye ekran kartı önerisi

Bütçe
10000
Merhaba 👋

RX 480 Nitro 4 GB ekran kartı var. 1080p olarak, Ultra ayarlarla RDR 2 oynuyorum. Kasayı televizyona bağladım. 65' 4K Samsung TV. Hakkını versin, 4K çözünürlük yapayım diyorum. 2. el 8-10 bin TL civarında ekran kartı önerilerine açığım.

RX 6600, RTX 3070 falan baktım ama kararımı sizlerin yorumlarıyla netleştirmek istiyorum.

Şimdiden teşekkürler. 🙏
Bosver ekran kartı alma git sat pc yi mış gibi hazır sistem al

Olur tabi işlemci ne ben i5 4. neslin en iyisini baz aldığımda maksimum 2060 kaldırır gibi duruyor o da 1080p kartı oluyor.
2 tane Xbox gamepad aldım. Konsol alacaktım, dedim kasayı TV'ye bağlarım. 😊

Ama bu kasaya 4K çözünürlük vermek şu an için zor gibi demek ki. 1080P ile devam edeyim, 4K için yeni bir kasa dizmem lazımsa, buna başka zaman bakayım.

Merhaba 👋

RX 480 Nitro 4 GB ekran kartı var. 1080p olarak, Ultra ayarlarla RDR 2 oynuyorum. Kasayı televizyona bağladım. 65' 4K Samsung TV. Hakkını versin, 4K çözünürlük yapayım diyorum. 2. el 8-10 bin TL civarında ekran kartı önerilerine açığım.

RX 6600, RTX 3070 falan baktım ama kararımı sizlerin yorumlarıyla netleştirmek istiyorum.

Şimdiden teşekkürler. 🙏

İkinci el olarak çok bilmiyorum ama RX 6700 XT ve RTX3060 Ti VRAM olarak 4K için yeterli olur tabii.

RTX 3060 Ti = 256 bit - 8 GB.

RX 6700 XT = 192 bit - 12 GB.

Yani 6700 olan daha iyi değil mi? Bit düşük ama +4 RAM var.

Bit değerinin kullanım amacınıza hiçbir etkisi yok hocam. Bit değerine bakmanıza gerek yok. RX 6700XT 4K için mutlu etmeyebilir ancak 2K da FSR vesaire ile götürür. 8 GB VRAM'e sahip kartları direkt elemenizi öneririm. 1080 için bile ufak ufak sınırda kalmaya başladılar ki siz 4K'den bahsediyorsunuz.

Bit değerinin kullanım amacınıza hiçbir etkisi yok hocam. Bit değerine bakmanıza gerek yok. RX 6700XT 4K için mutlu etmeyebilir ancak 2K da FSR vesaire ile götürür. 8 GB VRAM'e sahip kartları direkt elemenizi öneririm. 1080 için bile ufak ufak sınırda kalmaya başladılar ki siz 4K'den bahsediyorsunuz.
3060 Ti mutlu eder mi? O da açmaz mı 4K?

3060 Ti mutlu eder mi? O da açmaz mı 4K?
İkisini de gerek yok. 6800 XT alın o fiyatlard, güncel olarak baktım var. 3060 Ti'den de 6700 XT'den de daha iyi ekran kartı. Altlara linki atacağım bakmanız için. Yanlış anlaşılmasın benim veya bir tanıdığımın ilanı değil, konu sahibinin aklında fikir oluşması için atıyorum.

İkisini de gerek yok. 6800 XT alın o fiyatlard, güncel olarak baktım var. 3060 Ti'den de 6700 XT'den de daha iyi ekran kartı. Altlara linki atacağım bakmanız için. Yanlış anlaşılmasın benim veya bir tanıdığımın ilanı değil, konu sahibinin aklında fikir oluşması için atıyorum.

Teşekkür ederim. Yanlış anlamam, estağfurullah. Zaten Bursa'da yaşıyorum. Şimdi linklere bakayım ve yaşadığım bölgede var mı kontrol edeyim.

Şunu 10 bine verirse alayım diyorum?

Geri
Yukarı