10000 TL'ye i5 8400 Sisteme işlemci yükseltmesi

Bütçe
10.000

tremzzs

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
RAM
24GB 2400MHz Crucial
Anakart
B360 Gaming Aegis 3 8
Merhaba iyi Sosyaller herkese. Çok arada kaldığım bir sorum olacak. Şu anda yarı profesyonel bir şekilde Valorant oynuyorum. 2019 da aldığım hazır MSI Aegis 3 kasamın içinde 1060 6 GB ekran kartı ve i5 8400 işlemcisi vardı. Ekran kartını geçen sene 3080 olarak yükselttim. Fakat Valorant işlemci oyunu olduğu için ve benim işlemcimde eski olduğu için şu anda darboğaz yapıyor sanırım. İşlemcimi değiştirmek istiyorum ama hazır sistem olduğu için LGA-1151 soketli en iyi işlemci sanırım i9 9900K. Size de bir sormak istedim acaba mantıklı bir upgrade olur mu? Bir sıkıntı çıkartır mı? Başka bir öneriniz var mıdır? Ufak bir yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler 🙂

Merhaba iyi Sosyaller herkese. Çok arada kaldığım bir sorum olacak. Şu anda yarı profesyonel bir şekilde Valorant oynuyorum. 2019 da aldığım hazır MSI Aegis 3 kasamın içinde 1060 6 GB ekran kartı ve i5 8400 işlemcisi vardı. Ekran kartını geçen sene 3080 olarak yükselttim. Fakat Valorant işlemci oyunu olduğu için ve benim işlemcimde eski olduğu için şu anda darboğaz yapıyor sanırım. İşlemcimi değiştirmek istiyorum ama hazır sistem olduğu için LGA-1151 soketli en iyi işlemci sanırım i9 9900K. Size de bir sormak istedim acaba mantıklı bir upgrade olur mu? Bir sıkıntı çıkartır mı? Başka bir öneriniz var mıdır? Ufak bir yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler 🙂
Bana kalırsa hem yeni nesil ana kart, Hemde yeni nesil bir intel işlemciye geç daha güzel olur. Amd'de geçebilirsin burda demek istediğim yeni nesile geçmen.

Arkadaşın dediği gibi hem anakart hem işlemciyi yükseltmelisin elindekileri de 2.el satabilirsin.

AMD Ryzen 5 5600 Altı Çekirdek 3.50 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Daha iyi öneriler gelebilir.

İşlemci 5600X de olabilir.

Son düzenleme:
Bana kalırsa hem yeni nesil anakart, hemde yeni nesil bir Intel işlemciye geç daha güzel olur. AMD'de geçebilirsin burada demek istediğim yeni nesile geçmen.

Hocam anakartımı değiştiremiyorum kompakt sistem olduğu için. Herhalde özel üretilmiş. Sırf bu yüzden tüm kasayı değiştirmem gerekiyor maalesef. Onu da kaldırabilecek bütçem yok şu anda.

AMD Ryzen 5 5600 Altı Çekirdek 3.50 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Daha iyi öneriler gelebilir.

İşlemci 5600X de olabilir.

Öneri için teşekkür ederim ama maalesef yukarıda dediğim gibi.

Geri
Yukarı