10000 TL'ye RTX 2070 Tabanlı Sistem Toplama

O sıvı soğutma alınmaz. Aynı şekilde güç kaynağı da.
Neden kardeşim? Güç kaynağı 850W diğer markalar 1000-1200 TL bandında geziyor. Rampage kötü bir marka değil ki. Soğutma sistemine de gelirsek Cooler Master kaliteli bilgisayar bileşenleri üreten iyi markalardan. Sen bence ML240L' nin incelemelerini videolarını incele.

RTX 2080 sığıyor diyorum. 2700X koyup ne yapacaksınız onu anlamadım. 2600X koyup, RTX 2080 koyun. Amazon'da Ventus modeli 5500 TL.
Neden kardeşim? Güç kaynağı 850W diğer markalar 1000-1200 TL bandında geziyor. Rampage kötü bir marka değil ki. Soğutma sistemine de gelirsek Cooler Master kaliteli bilgisayar bileşenleri üreten iyi markalardan. Sen bence ML240L' nin incelemelerini videolarını incele.

Watt miktarına göre PSU alınmaz. Olay marka değil. Fiyatını hak edip etmemesi. 240mm bir soğutucuya 700 TL vermek biraz saçmalık oluyor.

Rampage bir marka bile değil :) Çin'den markasız ürün getirtip kendi markasıymış gibi basıp satışa sunuyor. Ayrıca sertifikası da yalan. Kalitelidir sıvı soğutma ama şu fiyatıyla alınmaz gibi.

Umarım Rampage kaliteli derken ironi yapıyorsundur. :D Watt isterse 2000 olsun gene kurtarmaz, zaten sistem o kadar harcayamaz. Ayrıca her şey Watt değeri değil. Diğer markalar neden o fiyatlardalar ? çünkü kullanılan bileşenler kaliteli. Elektirik kesintilerinde sisteme bir şey olma olasılığı düşük olur. O sistem o PSU'ya emanet edilmez. Bir kaç elektrik kesintisinden sonra sistem yanar çöp olur. Ne oldu gitti 10K TL. Kesinlikle önermiyorum o marka PSU'yu. Aynı şekilde Gamepower vb markalarıda. Sıvı soğutması iyi bir model fakat gereksiz. kullanıcı yüksek O.C yapmayacaksa çıkan soğutucu çok rahat yetecektir.

Umarım Rampage kaliteli derken ironi yapıyorsundur. :D Watt isterse 2000 olsun gene kurtarmaz, zaten sistem o kadar harcayamaz. Ayrıca her şey Watt değeri değil. Diğer markalar neden o fiyatlardalar ? çünkü kullanılan bileşenler kaliteli. Elektirik kesintilerinde sisteme bir şey olma olasılığı düşük olur. O sistem o PSU'ya emanet edilmez. Bir kaç elektrik kesintisinden sonra sistem yanar çöp olur. Ne oldu gitti 10K TL. Kesinlikle önermiyorum o marka PSU'yu. Aynı şekilde Gamepower vb markalarıda. Sıvı soğutması iyi bir model fakat gereksiz. kullanıcı yüksek O.C yapmayacaksa çıkan soğutucu çok rahat yetecektir.

Peki senin önereceğin PSU markası hangisi?
Rampage bir marka bile değil :) Çin'den markasız ürün getirtip kendi markasıymış gibi basıp satışa sunuyor. Ayrıca sertifikası da yalan. Kalitelidir sıvı soğutma ama şu fiyatıyla alınmaz gibi.

Ya sıvı soğutma o fiyata alınmaz doğru söylüyorsun ama biraz da döviz kuru ile alakalı. Dün 650 TL olan ML240L bugün doların artışından dolayı 700 TL oldu. Ne yapacaksın. Evdeki hesap çarşıya uymuyor bu devirde.

Bu bütçeye FSP Hydro G 850W, Seasonic Focus Plus gibi modüler ve %90 verimli PSU'lar yakışırdı. Ekran kartına, işlemciye verip PSU'dan hafif kısmak mantıklı. Önerimi SilverStone Strider olarak kullandım ben. FSP Hydro 700W gibi PSU'lar da var.

Bu bütçeye FSP Hydro G 850W, Seasonic Focus Plus gibi modüler ve %90 verimli PSU'lar yakışırdı. Ekran kartına, işlemciye verip PSU'dan hafif kısmak mantıklı. Önerimi SilverStone Strider olarak kullandım ben. FSP Hydro 700W gibi PSU'lar da var.

Ya zaten ben o bütçe için Rampage markasını önermiştim. Ben olsam tabi ki Seasonic, FSP gibi markalara güvenirim.

Aerocool, be Quiet!, Cooler Master, Corsair, EVGA, FSP, NZXT, Seasonic, Silverstone, Thermaltake, bunlar sadece aklıma gelenler. Bu markalar uzun süredir piyasada olup müşterisine değer veren markalardır. En küçük şeyde ''kullanıcı hatası'' deyip yollamazlar. Model olarak kast ettiysen ise CoolerMaster 650W MWE Serisi 80+ Bronze Güç Kaynağı'nı önerirdim.
Ya zaten ben o bütçe için Rampage markasını önermiştim. Ben olsam tabi ki Seasonic, FSP gibi markalara güvenirim.
10000 TL. az bir bütçe değil. :)
Son kez yazayım: RTX 2080 sığıy... Tamam sustum.
Hocam şöyle bir şey nasıl olur ? Toplam: 10.434 TL.
Ekran Kartı: MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 8GB GDDR6 256Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı | ITOPYA
Ekran Alıntısı4.PNG

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı