100000 TL araç önerisi

Altairr

Hectopat
Arabadan çok anlamam o yüzden buraya danışayım dedim. Ufak bir araştırma yapıp 7 tane araç ekledim listeye. Şunlara bakıp önerilerde bulunur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Not : araçlardan anlamam :D

Hocam öncelikle ne için araç bakıyorsunuz hız mı konfor mu tasaruf mu bunları belirtmeniz gerek ama benim tercihim.

Wolkslar, Hyundai, Opel olucaktır.

1.2 tdilar 3 silindir alinmaz. Punto zaten Allaha emanet giden bir arac. Corsa'larin kronik gunes yanigi problemi var + attigin araclarin cogu agir hasarli.

Bence o paraya hasarsiz boyasiz 2011-2012 1.4 tdci Fiesta falan bakabilirsin. Dizel oldugu icin yakit olarak uzmez seni. Yol tutusu vs. de sinifinin en iyilerinden birisi.

1628280360986.png

Tavsiyem diğerlerine göre konfor konusunda biraz geride kalsa da Clio yanında olacak çünkü hem km diğer açarlara göre yarısı hem de parçaları ve maliyetleri diğerlerine göre daha düşük olur.
1.2 araç yokuşta Bayılır.
Dediğiniz olay eski nesil atmosferik arabalar için geçerli. Golf 7 1.2 TSİ ile yüklüyken bile bayılmaya dair hiçbir olay olmadı.

1.2 tdilar 3 silindir alinmaz. Punto zaten Allaha emanet giden bir arac. Corsa'larin kronik gunes yanigi problemi var + attigin araclarin cogu agir hasarli.

Bence o paraya hasarsiz boyasiz 2011-2012 1.4 tdci Fiesta falan bakabilirsin. Dizel oldugu icin yakit olarak uzmez seni. Yol tutusu vs. de sinifinin en iyilerinden birisi.

Eki Görüntüle 1130171
Eyvallah hocam bakayım fiestalara da

Beklentin nedir? Attıklarından Polo ve Astra güzel ancak ikisinin de motorunun dezavantajları var. Polo 1.2 TDI 3 silindirli motor. Traktör gibi. Astra'daki motor ise o kasayı çekmiyor. Zaten attıklarından sadece Astra C segment. Ağır bir araba. Performans sorun değil dersen Astra diğerlerinden daha mantıklı olabilir. 1.3 Multijet çok ekonomik bir motor. Temizse sıkıntı da çıkmaz. Fiesta da güzel bir tercih olabilir. Ancak onların beyaz renkli olanlarının çoğu şirket çıkması, bilgin olsun. Bir de otomatik alacaksan şanzımanını araştır ve şanzımanı ayrıca bir ustaya götür.

Yeni konular

Geri
Yukarı