100000 TL araç önerisi

Gönül ister hepsini arayayım ama fiyatlar uçuk :D Ayağımı yerden kessin ve 3-5 sene ciddi sorun çıkarmasın yeter diyorum artık :)

Eyvallah hocam bakayım fiestalara da
Cıtroen'de Sapasağlam Arabadır. Bizde 2012 Cıtroen Berlingo var. 6 Senedir Fıstık gibi kullanıyoruz. Ciddi Sorunu hiç olmadı. 4 Kez türkiye yolculuğu yaptı. Almayı düşünürsen Cıtroen C4 1.6 Modelleride Güzel Araçlardır. Temiz Bulursan 70.000 - 90.000 Bandına Güzel bir araç bulacağına inanıyorum.

Beklentin nedir? Attıklarından Polo ve Astra güzel ancak ikisinin de motorunun dezavantajları var. Polo 1.2 TDI 3 silindirli motor. Traktör gibi. Astra'daki motor ise o kasayı çekmiyor. Zaten attıklarından sadece Astra C segment. Ağır bir araba. Performans sorun değil dersen Astra diğerlerinden daha mantıklı olabilir. 1.3 Multijet çok ekonomik bir motor. Temizse sıkıntı da çıkmaz. Fiesta da güzel bir tercih olabilir. Ancak onların beyaz renkli olanlarının çoğu şirket çıkması, bilgin olsun. Bir de otomatik alacaksan şanzımanını araştır ve şanzımanı ayrıca bir ustaya götür.
Performans o kadar da sorun değil. Çok yük taşıyan bir aile aracı olmayacak. 1-3 kişi olur içinde genelde. Otobanda 120-130 yapsın ve yokuşlarda bayılmasın yeter bana performansı. 3-5 sene ciddi sorun çıkarmasın, beni idare etsin yeter diye bakıyorum.

Hocam 2011-2014 arası Fiestalar arkadaşın dediği gibi sınıfında liderdir. Aracın torku yüksek beygiri biraz düşüktür ama bunu torkuyla kalkış yaparak kapatıyor zaten. 1.4 dizel bir araç çok yakmaz yani. Ortalama olarak 43 kuruş yakıyor.

Hocam 2011-2014 arası Fiestalar arkadaşın dediği gibi sınıfında liderdir. Aracın torku yüksek beygiri biraz düşüktür ama bunu torkuyla kalkış yaparak kapatıyor zaten. 1.4 dizel bir araç çok yakmaz yani. Ortalama olarak 43 kuruş yakıyor.
Bunların arasından yokuşta bayılmayacak olan yoktur sanırım. :D
Bunlar nasıl sizce?

Son düzenleme:
Arabadan çok anlamam o yüzden buraya danışayım dedim. Ufak bir araştırma yapıp 7 tane araç ekledim listeye. Şunlara bakıp önerilerde bulunur musunuz?
1.4 Corsa'yı alın 2008 model 1.3 Corsa kullanıyorum gerçekten harika bir araç tavsiye ederim.

1.4 Corsa'yı alın 2008 model 1.3 Corsa kullanıyorum gerçekten harika bir araç tavsiye ederim.
1.3 Corsa dizel Multijet. 1.4 ise benzinli atmosferik bir motor. Ben önermem şahsen ama şehir içi falan yeterli olur yine de.

Geri
Yukarı