100000 TL'ye sistem önerisi

• Konuyu başlatan Oxej8
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 284
Bütçe
100000

Oxej8

Kilopat
Merhaba,

İşlemci:
Intel markası tercihim. Sıvı soğutmalı ASUS marka düşünüyorum.

Anakart:
ASUS marka olarak düşünüyorum.

Ekran Kartı:
4080 ile 4070 arasında kararsızım. Marka olarak ASUS tercihim ama ASUS'tan daha iyi bu skalada kart varsa başka markalar da olabilir.
(4090 beni bu bütçeye göre aşabilir.)

RAM:
2x32 olarak düşündüm. CL düşük olması daha iyi diye biliyorum. Çalışma frekansı yüksek olması yine performansı arttırıcı unsur diye biliyorum. Onun dışında tavsiyelerinize ve teknik detaylarını belirtmeniz beni memnun eder.

SSD:
Sadece 2TB düşünüyorum. HDD almayı düşünmüyorum. Oyunları HDD kurunca yıllar sonra HDD performansı kaynaklı FPS droplar yaşanabiliyor.

Kasa:
ASUS markası tercihim.

Power Supply:
ASUS markası tercihim.

Monitör:
Ekran panel teknolojileri çok değişmiş çok bir fikrim yok açıkçası. Tazeleme hızları skala olarak epey geniş aralıkta. Aktif olarak şu an 120Hz kullanıyorum. 144Hz ya da 240Hz de olabilir. Çözünürlük olarak: 2K ya da 4K olabilir

Özetle:
Uzun ömürlü bir sistem düşünüyorum en son 2012'de toplamıştım. Ortalama 100K olarak bütçem var, fakat çok daha iyi kombinasyonlarla örneğin 120K'ya çıkabiliriz.
Şimdiden kıymetli fikirleriniz için teşekkür ederim.

İyi Sosyaller.

(RAM'den iki tane al.)
114 bin falan sanırım.

Merhaba yanıtınız için teşekkürler,

Bende şöyle bir sistem yaptım ne düşünüyorsunuz + ve - ler ? uyum vs. olarak

Ekran kartı olarakta şunu düşündüm;

Merhaba yanıtınız için teşekkürler,

Bende şöyle bir sistem yaptım ne düşünüyorsunuz + ve -ler? Uyum vs. olarak.

Ekran kartı olarak da şunu düşündüm;

Ekran kartını neden 4070 Ti Super'e düşürdün ki? Bir de Samsung 980 Pro alma. KC3000 ya da 990 Pro al.

Ekran kartını neden 4070 Ti Super'e düşürdün ki? Bir de Samsung 980 Pro alma. KC3000 ya da 990 Pro al.
SSD:

SAMSUNG 2TB 990 Pro NVMe 2.0 Gen 4.0 x4 M.2 2280 SSD (7450MB Okuma / 6900MB Yazma)

olarak çevirdim.

Ekran kartı o kadar fark ediyor mu araştırdım ama çok fark göremedim.
Ayrıca attığınız linkten akakçeden sanal bilmem ne sitesine yönlendiriyor oda çok güvenilir gelmedi. Çoğu yerde 4080 yok zaten aman aman fark olur mu ? Bu seçtiğim kartla?

Merhaba,

İşlemci:
Intel markası tercihim. Sıvı soğutmalı ASUS marka düşünüyorum.

Anakart:
ASUS marka olarak düşünüyorum.

Ekran Kartı:
4080 ile 4070 arasında kararsızım. Marka olarak ASUS tercihim ama ASUS'tan daha iyi bu skalada kart varsa başka markalar da olabilir.
(4090 beni bu bütçeye göre aşabilir.)

RAM:
2x32 olarak düşündüm. CL düşük olması daha iyi diye biliyorum. Çalışma frekansı yüksek olması yine performansı arttırıcı unsur diye biliyorum. Onun dışında tavsiyelerinize ve teknik detaylarını belirtmeniz beni memnun eder.

SSD:
Sadece 2TB düşünüyorum. HDD almayı düşünmüyorum. Oyunları HDD kurunca yıllar sonra HDD performansı kaynaklı FPS droplar yaşanabiliyor.

Kasa:
ASUS markası tercihim.

Power Supply:
ASUS markası tercihim.

Monitör:
Ekran panel teknolojileri çok değişmiş çok bir fikrim yok açıkçası. Tazeleme hızları skala olarak epey geniş aralıkta. Aktif olarak şu an 120Hz kullanıyorum. 144Hz ya da 240Hz de olabilir. Çözünürlük olarak: 2K ya da 4K olabilir

Özetle:
Uzun ömürlü bir sistem düşünüyorum en son 2012'de toplamıştım. Ortalama 100K olarak bütçem var, fakat çok daha iyi kombinasyonlarla örneğin 120K'ya çıkabiliriz.
Şimdiden kıymetli fikirleriniz için teşekkür ederim.

İyi Sosyaller.
hocam aldınızmı

SSD:

SAMSUNG 2TB 990 Pro NVMe 2.0 Gen 4.0 x4 M.2 2280 SSD (7450MB Okuma / 6900MB Yazma)

olarak çevirdim.

Ekran kartı o kadar fark ediyor mu araştırdım ama çok fark göremedim.
Ayrıca attığınız linkten akakçeden sanal bilmem ne sitesine yönlendiriyor oda çok güvenilir gelmedi. Çoğu yerde 4080 yok zaten aman aman fark olur mu ? Bu seçtiğim kartla?
100000 Bütçe ile 4070 Ti Super'e düşen ilk kişi siz olabilirsiniz. Eğer güvenmiyorsanız hazır sistemler var ama performansı kesinlikle daha kötü olur. Toplama ile hazır arası fark çok fazla.

Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın. Aşağıya hem sistem linkini bırakıyorum hem de kendimce özelleştirdim bir göz atmanızı tavsiye ederim. Monitör dahil değil ama gayet kaliteli bir sistem olduğu kanaatindeyim.

IMG_2393.png

Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın. Aşağıya hem sistem linkini bırakıyorum hem de kendimce özelleştirdim bir göz atmanızı tavsiye ederim. Monitör dahil değil ama gayet kaliteli bir sistem olduğu kanaatindeyim.

Eki Görüntüle 2149071
240mm yetersiz.

360mm seçilebilir.

Geri
Yukarı