10000TL sistem toplama

Bütçe
10000
MSI MPG neden alınmaz yerine ne tavsiye edersiniz eve anakart bütçemi zorluyor lakin biraz yeni nesil olsun ve işlemci ile uyumlu olsun diye tercih ediyorum bir de dahili Wi-Fi var.
Sizin sistemi atabilir miniz bir de AMD ekran kartlarında ısınma ya da yazılımsal sorun oluyor diye mesajlar gördüm öyle bir sorun yaşadınız mı?
Sağlam bir ekran kartı beni yormayacak uzun vadeli ve uygun bir PSU önerir misiniz arkadaşlar 800-900 TL bandında atmışlar lakin bu sefer diğer bileşenlerde zora giriyorum lakin PSU çok önemli ise o fiyat bandın da alabilirim.

MSI MPG neden alınmaz yerine ne tavsiye edersiniz eve anakart bütçemi zorluyor lakin biraz yeni nesil olsun ve işlemci ile uyumlu olsun diye tercih ediyorum bir de dahili Wi-Fi var.
Şu video tamamen izlerseniz anlarsınız. 11:50 en alta olan anakarta bakın en çok ısınan kendisi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ve zaten daha sağlıklı bir bağlantı için kablolu daha iyi olur.

Hem büçeyi zorlamak istemezseniz Prime X570-P alabilirsiniz.

AMD kartlar ısınıyor diye bir şey yok modelden modele değişiyor örneğin MSI Evoke, XFX Thic II, Asus TUF gibi ama Gaming X için böyle bir şey yok.

Yazılım sorunlarının çoğu çözüldü zaten ama isterseniz alternatif olarak RTX 2060 Super kartlar bırakayım:

PSU olarak canım sisteme Powerboost yazık eder. High Power gayet kaliteli ve fiyatı diğer atılanlara göre uygun ama daha uygun 650W isterseniz Gigabyte P650B modeline bakılabilir.
WiFi önemli ise X570 Plus alınabilir ama benim asıl önerim Aorus Elite.

Son düzenleme:
Evet arkadaşlar sizin önerileriniz doğrultusunda bir sistem toparladım sizce eğer böyle olursa daha iyi olur diyebileceğiniz tarafları var mıdır.

MAG FORGE 100M

MSI MAG FORGE 100M Tempered Glass RGB USB 3.2 Mid Tower Kasa

GP-650B

GIGABYTE P650B 650W 80+ Bronze 120mm Fanlı PSU

CMK16GX4M2Z3600C18

CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance LPX Siyah 3600MHz CL18 DDR4 Dual Kit Ram

MZ-V7E500BW

SAMSUNG 500GB 970 EVO NVMe M.2 SSD (3400MB Okuma / 2300MB Yazma)

B450 TOMAHAWK MAX

MSI B450 TOMAHAWK MAX 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 DVI HDMI ATX Anakart

Ryzen 7 3700X

AMD Ryzen 7 3700X 3.6GHz 32MB Önbellek 8 Çekirdek AM4 7nm İşlemci

GV-N206SWF2OC-8GD

GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE OC 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı