10000TL bilgisayar toplama

10000 liralık sisteme 2. el PSU önermek ...

Mining yapılmış olamaz değil mi? PSU'yu birinin kafasına taş olarak atmadılarsa ben bir problem göremiyorum... Yazdığın bir yorumla diğer tüm bilgisayar bileşenlerini bile karalamak. Dostum sen art niyetli bir insansın.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Benimde ATI ekran kartlarına olan yaklaşımım aynıydı fakat 5700XT’yi görünce fikrim değişti yine de tekrar gözden geçireceğim önerdiğiniz ekran kartını.

Ben size sistem önerdim ekran kartı değil sadece. Ne kadar ekmek o kadar köfte misali siz yine hangi ürünleri alırsanız alın elinizde yine 10BinTL'lik bir bilgisayar olacak. Birinin RAM'i birinin SSD'si hızlıdır fark etmez. Benim önerilerim hepsini ortalama ve stabil olacağı şeklindeydi. Hatta farkedersiniz çoğu parçanın fiyatları çok yakın. Sadece ekran kartı olarak değil sistem olarak bakınız ve sadece benim yazdığıma değil diğer bütün arkadaşların attığı sistemlere de öyle bakınız.
Ayrıca şu anki ekran kartım 5700XT. ATI'den bahsetmiyorum zaten dostum...

Son düzenleme:
Mining yapılmış olamaz değil mi? PSU'yu birinin kafasına taş olarak atmadılarsa ben bir problem göremiyorum... Yazdığın bir yorumla diğer tüm bilgisayar bileşenlerini bile karalamak. Dostum sen art niyetli bir insansın.

10 bin liralık sisteme ne 2. el parça alırım nede öneririm. Bu benim kendi görüşüm. Diğer parçalara bir şey demedim, neden karalansın. Seni tanımıyorum etmiyorum neden art niyetli olayım komik.

10 bin liralık sisteme ne 2. el parça alırım ne de öneririm. Bu benim kendi görüşüm. Diğer parçalara bir şey demedim, neden karalansın. Seni tanımıyorum etmiyorum neden art niyetli olayım komik.

Yorum attığım andan itibaren sürekli tepkiyle karşılandım belki de sizi yanlış anlamış da olabilirim, bilemem.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. İleriye dönük ve şu haliyle bana sıkıntı çıkarmayacak bir sistem peşindeyim ilk toplama bilgisayarımı aldığımda darboğaz sorunu yaşamıştım bundan yıllar önce. Peki şu an için en hesaplı ve güvenilir nereden alabilirim parçaları ayrı ayrı kampanyaları takip ederekde alabilirim. Son olarak şu an ATI tabanlı ekran kartı olan bir dizüstü kullanıyorum açıkcası NVIDIA sanki bir tık daha stabil gibi geliyor.

Cumalari İncehesap'i takip etmelisin, cunku ciddi anlamda bu konuya atilan Build'lerdeki parcalari 300-500TL daha ucuza bulabilirsin.
Ayni zamanda Vatan'da indirim daha yeni bitti orada da guzel indirimler vardi.
Ayriyetten Inventus, QP (cok nadiren yapsa da) indirimleri takip edilebilir.
Kendi sistemim ve ne kadar para verdigim profilimde var. Senin de fazla para harcamani istemem acikcasi.

Muhalefet amacim kesinlikle yok ancak PSU cok hassas bir parca fikrimce, her seyin ikinci elini almayi dusunebilirim onu almam. Dusurulmustur kasa vs her turlu hal gelmis olabilir basina. Ki PSU'da bir sikinti cikarsa tum PC tehlikede.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu iki anakart arasındaki fark sadece mhz mi?

MSI B450-A PRO MAX 4133MHz

MSI B450-A PRO DDR4 3466MHz
Ek olarak monitörü neye göre seçmeliyim 1ms ve 144Hz dışında nelere dikkat etmem gerekiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı