1000Mbps internet ile Steam'deki indirme hızı ne olur?

Güzelmiş, hayırlı olsun.
Ben de kullanıyorum. 12 ay taahhütlü 250 TL ve hiç bir platformda engellemeyle karşılaşmadım. Çok memnunum. Rekabet arttıkça ve insanların alım gücü düştükçe firmalar müşteri kaybı yaşamamak, ayakta kalmak için daha az kâr edecek olsa bile kendi kârlarından ödün vereceler ve fiyatların zamanla daha da düşeceğini düşünüyorum. Eee işte ilahi adalet. Keser döner sap döner, gün gelir devran döner. Zamanında milleti söğüşleyen operatörler beter olsunlar.

Ben 500 Mbps'nin hepsini Steam indirmelerinde kullanamıyorum. Donanımsal sınıra takılıyorum genelde. Yazma yapacağı için hız kısıtlanıyor. Biraz da servis sağlayıcı tarafında limitler var gibi hissediyorum. Başka servislerde indirme hızı biraz daha fazla olabiliyor. Yine de SATA SSD'yi bile aşabiliyor internet hızı. İndirme ve dosyaları açıp yazma esnasında hız mutlaka etkileniyor.

Ben 500 Mbps'nin hepsini Steam indirmelerinde kullanamıyorum. Donanımsal sınıra takılıyorum genelde. Yazma yapacağı için hız kısıtlanıyor. Biraz da servis sağlayıcı tarafında limitler var gibi hissediyorum. Başka servislerde indirme hızı biraz daha fazla olabiliyor. Yine de SATA SSD'yi bile aşabiliyor internet hızı. İndirme ve dosyaları açıp yazma esnasında hız mutlaka etkileniyor.
Herhangi bir kısıtlama yok. Hiç bir ISS zaten biz size tam hız veriyoruz demiyor, e hıza kadar diyorlar. Hız testlerinde de zaten tam hız alınamadığını, sunuculara ve onurgaya uzaklıktan dolayı hız kaybı yaşandığını hepimiz göremekteyiz. Ben 1000 Mbps kullanıyorum, Hız testlerinde 930-950 Mbps arası ölçüyor, Steam indirmelerinde indirilen oyuna göre değişmekle beraber 94-117 MB/s arası oluyor. İndirme yaparken tam hız alamamam ISS'nin sınırlama yaptığı anlamı taşımıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı