1000TL Ekran Kartı Değişikliği ve Bellek Takviyesi

darklight015

Hectopat
Daha fazla  
Eski sistemimdeki ekran kartını değiştirip RAM'leri yükseltmek istiyorum. Bütçem 1000TL idi, ekran kartı için. RX470 alacağım büyük ihtimalle. RAM için ise bendeki 4GB modülün yanına bir tane 8GB daha eklemek istiyorum.

İşlemcim eskiden kalma AMD FX6300, sizce bu işlemci RX470'e darboğaz yapar mı, yaparsa bana hangi işlemciyi önerirsiniz? Bir de anakartım da eskiden kalma MSI MS-7693 970A-G45. Ben ekran kartı ve anakart uyuşmazlığı olmasın diye anakartın sitesine girdim, fakat ne kadar aradıysam ekran kartıyla ilgili bir bilgi bulamadım, sadece uyduğu işlemcileri yazmışlar.

Sizce bu ekran kartını destekler mi, desteklemez ise tekrar hangi kartı almalıyım? Ayrıca güç kaynağım 450W, gayet yeteceğini düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Peki MSI MS-7693 970A-G45 ana kartı RX 470'i destekler mi? Ana kartın internet sitesine baktığımda sadece işlemciler ile uyumunu yazmışlardı. Ayrıca bu paranın üzerine biraz daha koyup GTX 1060 da alabilirim. Hangisini tercih etmeliyim?

Evet, farkındayım. Fakat şimdilik bütçem işlemciyi de yükseltmeme el vermiyor. En yakın zamanda yeni nesil bir i5 işlemci alacağım ekran kartını aldıktan sonra.

Dostum önerin için teşekkür ederim. Fakat 1050TI RX 470'den performans bakımından daha düşük bir kart. Youtube'da gameplay'larını izledim RX 470 ile AMD FX 6300'ün. Ultra ayarlarda (tabii bazı ayarlar kapalı durumda) çoğu oyunda 40'ın altına düşmedi FPS. Ben tabii ki ultra da oynamayacağım. High'da veya medium da 60 FPS'in üzerinde çok rahat oynayacağımı düşünüyorum. Ayrıca i5'de alınca çok daha iyi olacak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı