1000TL elektro gitar önerisi

Başar Bingöl

Hectopat
Normal gitar çalmayı biliyorum fakat elektro gitar hiç kullanmadım, ilk gitarım olacak. Mor Ve Ötesi, Duman gibi rock gruplarının şarkılarını çalmak istiyorum. arada pop da çalabilirim. başlangıç için 1000TL'den ucuza ne önerirsiniz? Amfi yerine irig kullanmayı düşünüyorum.

Elektro gitar ikinci el alınır. Hatta bana kalırsa bu ülkede ve koşullarda kesinlikle ikinci el alınmalıdır. HSS zorunlu değil, bahsettiğiniz grupları pek dinlemem ama Kaan Tangöze sanırım SSS Strat kullanıyordu.

Squier'ları pek sevmem ama bütçe ve aklınızdaki tarzlara göre en uygunları onlar gibi.

Elektro gitar ikinci el alınır. Hatta bana kalırsa bu ülkede ve koşullarda kesinlikle ikinci el alınmalıdır. HSS zorunlu değil, bahsettiğiniz grupları pek dinlemem ama Kaan Tangöze sanırım SSS Strat kullanıyordu.

Squier'ları pek sevmem ama bütçe ve aklınızdaki tarzlara göre en uygunları onlar gibi.
Hard rock çalmayı da seviyorum uyan, sevda çiceği cambaz gibi onlar için uygun mudur bunlar?

Hard rock için pek uygun bulmuyorum onları. MG240 belki, denemiştim ama sadece clean tonlarda. O zaman sizin işinizi güzel bir HSH gitar görecektir diye düşünüyorum. 2, 3 ve 4. manyetik pozisyonlarında yine stratvari bir ses alabilirsiniz. Humbucker'ları sağ olsun sert tonlara da girer.
GRG170DX biraz daha farklı fiyat ve renklerde bulunabilir, sadece fikir olması amaçlı attım linki.

Hard rock çalmayı da seviyorum uyan, sevda çiceği cambaz gibi onlar için uygun mudur bunlar
Hard rock için pek uygun bulmuyorum onları. MG240 belki, denemiştim ama sadece clean tonlarda. O zaman sizin işinizi güzel bir HSH gitar görecektir diye düşünüyorum. 2, 3 ve 4. manyetik pozisyonlarında yine stratvari bir ses alabilirsiniz. Humbucker'ları sağ olsun sert tonlara da girer.
GRG170DX biraz daha farklı fiyat ve renklerde bulunabilir, sadece fikir olması amaçlı attım linki.
Hocam biraz tuzlu geldi onlar bunlar nasıl sizce?
T
Hard rock çalmayı da seviyorum uyan, sevda çiceği cambaz gibi onlar için uygun mudur bunlar

Hocam biraz tuzlu geldi onlar bunlar nasıl sizce?hatırlatayım hayatımda hiç elektro gitar deneyimim olmadı ilk gitarım olcak

Dosya Ekleri

• A9346789-191C-4008-BC92-8F8B48D9356A.png
    A9346789-191C-4008-BC92-8F8B48D9356A.png
    480,7 KB · Görüntüleme: 85
  • AB460632-684A-4A4E-8F25-8BFEAE40BFC2.png
    AB460632-684A-4A4E-8F25-8BFEAE40BFC2.png
    517,8 KB · Görüntüleme: 136
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı