1000TL monitör önerisi

Hocam iyi güzel 75 Hz 1 ms G-Sync falan da monitör TN panel. "amacı film/dizi ve oyun" olan biri için en berbat tercih olur.

G-Sync değil FreeSync 1ms oyunlarda hem yırtılmayı önler hem de gecikmesi az ayrıca çözünürlüğü de gayet iyi.
Ben attığım linki öneriyorum büyüklüğü gecikmesi görüntü kalitesi gayet iyi.

G-Sync değil FreeSync 1ms oyunlarda hem yırtılmayı önler hem de gecikmesi az ayrıca çözünürlüğü de gayet iyi.
1621606776684.png

Ben gecikmesine, çözünürlüğüne laf etmedim kral. Monitör HepsiBurada'da G-Sync diye gözüküyor. G-Sync yoksa da artık çoğu FreeSync monitörde G-Sync açılabiliyor. Bana G-Sync/FreeSync diyorsun ben sana TN panel diyorum. TN, VA, IPS panelleri araştırmanı tavsiye ederim.

1621606822870.png

Ben attığım linki öneriyorum büyüklüğü gecikmesi görüntü kalitesi gayet iyi.
Hocam çözünürlükten değil de TN panel olması sıkıntılı. Yoksa evet gayet tercih edilebilir duruyor.

Önerilen ya da önerilecek hiçbir monitörü önermem. Aoc PDS241 tercih edin(2.el). Paneli önemsemem ama AH-IPS, %90 NTSC (CIE:1953) ve harika tasarım.

PC hocası birkaç gün önce monitör incelemesi yapmıştı. Bence videoya bir bakın, beğenebilirsiniz.
Bu ürün sanırsam. Tasarımını pek sevdiğim söylenemez ama iyi bir monitörse alabilirim.

İkinci el düşünmüyorum, o yüzden dediğiniz ürünü tercih edemem. Dediğim şeyler için bütçenin ne kadar artması gerekir?
Üst bütçe de 242E2FA var. Sadece bütçe içinde 0 monitörler arasında panel tipi öne geçirir. AD-PLS, PLS, AH-IPS, IPS monitörler aydınlık ortamlarda bir tık daha önde olur. Haricinde native 8bit olması da katkı sağlar.

27 ile arasında 50 candela parlaklık(daha az) fark var.

Geri
Yukarı