1000TL router tavsiyesi

uptown_mamba

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Superonline fiber internet abonesiyim ve çok katlı bir evde oturuyorum. En üst katta superonline'ın standart fiber modemi var, bu modemden aşağı kata ethernet kablosuyla bağlayacağım, Wi-Fi performansı iyi olan router arayışım var. Şu anda Linksys E900 model routerım var ve video aramalarında vs. büyük sıkıntı yaşıyorum. Aynı zamanda CS:GO gibi oyunlarda da anlık olarak büyük ping dalgalanmaları yaşıyorum. Router ile aramda 2 duvar var, 2 duvarın arasında da bir adet Xiaomi Wi-Fi Pro dağıtıcı var.

Bütçe olarak ilk sınırım 800TL olsa da 1000TL'ye kadar çıkabilirim.

Teşekkürler.

Son düzenleme:

Bunlar AX3000 routerlar. Fakat markalarını belki siz istemeyebilirsiniz. Eğer beğenmezseniz bunu önerebilirim.

Keenetic modem - router gibi ağ donanımları konusunda kendini kanıtlamış bir firma. Ayrıca bunda da AC2600 sertifikası var.

Bunlar AX3000 routerlar. Fakat markalarını belki siz istemeyebilirsiniz. Eğer beğenmezseniz bunu önerebilirim.

Keenetic modem - router gibi ağ donanımları konusunda kendini kanıtlamış bir firma. Ayrıca bunda da AC2600 sertifikası var.
Önerileriniz için teşekkür ederim.

Ürünleri karşılaştırdığımda Keenetic router'ın wi-fi standartlarının 5, diğer ürünlerin 6 olduğunu görüyorum. Aynı zamanda Keenetic router'ın anten gücü de düşük. Tüm bunlara rağmen Keenetic daha iyidir diyebilir miyiz?

Ethernet ile bağlantı sağladığımda hızdan memnunum, benim için asıl sorun kablosuz bağlantıda. Aynı zamanda stabilite istiyorum. Mesajı sizin yorumunuzdan sonra güncelledim. Oyunlarda vs. de ping dalgalanmaları yaşıyorum. Bu durumda tercihim hangi ürün tipinden olmalı?

Teşekkürler.

Ürünleri karşılaştırdığımda keenetic Router'ın Wi-Fi standartlarının 5, diğer ürünlerin 6 olduğunu görüyorum. Aynı zamanda keenetic Router'ın anten gücü de düşük. Tüm bunlara rağmen keenetic daha iyidir diyebilir miyiz?

Ben Keenetic'i sadece bir alternatif olarak ortaya sundum. Kablosuz bağlantı için Wi-Fi 6 almanız daha iyi olabilir hocam. Daha yüksek Mbps hızlarına sahip. Huawei'nin çekim gücünün Keenetic'den daha yüksek olduğunu gördüm. Onu önerebilirim.

Bu fiyat aralığında Wifi 6 ya da wifi 6E den aşağı ürün bakmayın. Keenetic donanım olarak biraz zayıf kalıyor wifi 6 lara göre, fakat yazılım konusunda daha işlevsel ve kullanışlı.

Önerileriniz için teşekkür ederim.

Ürünleri karşılaştırdığımda keenetic Router'ın Wi-Fi standartlarının 5, diğer ürünlerin 6 olduğunu görüyorum. Aynı zamanda keenetic Router'ın anten gücü de düşük. Tüm bunlara rağmen keenetic daha iyidir diyebilir miyiz?

Ethernet ile bağlantı sağladığımda hızdan memnunum, benim için asıl sorun kablosuz bağlantıda. Aynı zamanda stabilite istiyorum. Mesajı sizin yorumunuzdan sonra güncelledim. Oyunlarda vs. de ping dalgalanmaları yaşıyorum. Bu durumda tercihim hangi ürün tipinden olmalı?

Teşekkürler.

O fiyat bandında bundan iyisi yok 4x4 olarak 160 MHz desteğine sahip.

Ürün çok iyi de web ara yüzü sadece çince olmasın. Bir de vergisi ile beraber kaça gelir acaba 1400-1500 lirayı bulur sanırım.

Ürün çok iyi de web ara yüzü sadece Çince olmasın. Bir de vergisi ile beraber kaça gelir acaba 1400-1500 lirayı bulur sanırım.

Vergiyi satıcı ile konuşup ürünün fiyatını 10 dolar olarak yazdırırsan düşük gösterebilirsin ve dil işini Google Chrome tarayıcı üzerinden türkçeye çevirerek kullanabilirsin ürüne global güncelleme geldiğinde İngilizce ve Türkçe dil seçenekleride gelecektir AX3600 modelinde öyle olmuştu ayrıca bu cihazın openwrt destekleme olasılığı çok yüksek.

Son düzenleme:
Vergiyi satıcı ile konuşup ürünün fiyatını 10 dolar olarak yazdırırsan düşük gösterebilirsin ve dil işini Google Chrome tarayıcı üzerinden türkçeye çevirerek kullanabilirsin ürüne global güncelleme geldiğinde İngilizce ve Türkçe dil seçenekleride gelecektir AX3600 modelinde öyle olmuştu ayrıca bu cihazın openwrt destekleme olasılığı çok yüksek.

Valla cihaz çok iyi Qualcomm Quad işlemci 512MB Ram var. Bütün yeni teknolojileri destekliyor. Yazmamışlar ama büyük ihtimal 6E yi de destekliyordur. Ayrıca OpenWRT var cihazda. Türkçe çok elzem değil de ilk etap da ingilizce dil desteği olsaymış iyi olurmuş :)

2-3 katlı ya da büyük bir ev de bunu ana router yapıp daha uygun fiyatlı wifi 5 - wifi 6 cihazlar ile genişletip bu şekilde bir ağ oluştursan 10-15 sene arkana bakma bile :)

Yeni konular

Geri
Yukarı