1000TL'ye Bitcoin alınır mı?

ismailabi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar,
Elimde biraz birikmişim var ve bu para ile Bitcoin almak istiyorum. Sizce 950-1000TL'ye Bitcoin alsam 3-4 ayda kâr eder miyim? Çok büyük bir beklentim yok zaten ama elimdeki parayı büyütmek istiyorum.

Aslında normal altın veya döviz almaktan daha güvenli. Sadece ülkemizde yaygın olmadığı için böyle.
Yaygınlığından dolayı değil. Dolar, altın, döviz gerçek hayatla bağlantılı en azından. Siyasi olayların dövizi nasıl etkilediği falan tahmin edilebiliyor. Fakat kripto paralar sadece insanların alıp satması ile şekilleniyor. Çok bilinmez bu. Mesela kimse bana şu olursa bitcoin artar diyemez. Kripto paracıyım diye gezen tipleri takip ettim bir süre hiçbir tutarlı tarafları yok. Sadece bunu bekliyorum, şunu bekliyorum.

Bilmeyen ve bu işe tamamen uzak bir insan para atarsa her iş kumar.

Nasıl kaybetmiş? Anlatsana zirveden mi toplamış hepsini. .d.

Hocam dayım büyük bir fabrikada çalışıyordu ve şu anda emekliye ayrıldı. Fabrikada yaklaşık 20 sene çalışmış ve orada piyangolardan 1M Euro'lük ikramiye kazanmış ama çeyrek bilet aldığı için 225K avro alabilmiş. Bitcoin yükselişte olduğu için oraya basmış ve 500K ya kadar yükselmiş. Ardından dayımın tüm sanal bilgileri kredi kartı hesaplarını hacklemişler ve ne var ne yok almışlar.

20000 dolarken parayı basmak kadar saçma bir iş yok. Birkaç ay önce hatırladığım kadarıyla 3000 dolarlara kadar (3000 değilse 5000'dir) düşmüştü. Alacaksanız oralardan almalıydınız.
Düzeltme: Birkaç dolar yüzünden yanlış bilgilendirme yemeyelim, şu an 19270 dolar civarında dolaşıyor BTC.

Bana tamamen kumar olarak geliyor kripto paralar.
Ne alaka yatırım kumar mı? Yatırım yapan insan ileri görüşlülüğünü kullanır, bu tür şeyler için sizin doğuştan o yönde bir zekanızın olması gerekir. Kumarda ise, oynayan kişi oynaması için zekasını kullanmasına gerek yok, şans işi sadece.
Aradaki farkı anlayabilmişsinizdir umarım.

@rain61 yorumu yazdığım tarihten bu yana 0,0130 Bitcoin neredeyse 3 bin ₺ gerilemiş :D
Bitcoin 1 ayda 40 bin ₺ değerinde yükseliş yaptı. Gün geçtikçe de yükseliyor. 1.000 ₺ ile alacağınız Bitcoin 4 aya kalmaz 0,0130 BTC olarak geri döner. YTD.

Konuyu hortlatacağım ama rastladım bugün, şu yorumumda ki gün 1.000 ₺ ile BTC alsaydım şu an 3415,75 ₺ ediyordu. Kafamı duvara vuruyorum şu an almadığım için :(

Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

Geri
Yukarı