1000TL'ye kadar mekanik TKL/%60 klavye önerisi

Bütçe
1000
AK871 ile DK61e arasında karar vermeyi dusunuyorum. Ek olarak TR sinirlari icerisinde satilan onerebileceginiz bir marka var mi her ihtimale karsi?

AK871 ile DK61e arasında karar vermeyi dusunuyorum. Ek olarak TR sinirlari icerisinde satilan onerebileceginiz bir marka var mi her ihtimale karsi?

TR'de çoğu ürün bilinmiyor. Markalar da keza öyle. Mesela siz buraya Dierya DK61E getirip satmaya kalksanız 0 çekersiniz. Yalnız o ürünün üzerine bir tane Steelseries logosu kondurursanız binlerce Satar. Ülkede durum bu.

Hocam peki Royal Kludge RK61 ile DK61E arasındaki 400TL fark değer mi? Sanırım hem 2.4G hem kablolu hem de BT özelliği varmış bayağı kullanışlı geldi. Bunun yanı sıra switch farklılığı var mı?
Hocam DK61E'nin üzerine 400TL ekleme imkanınız varsa bi 100TL daha ekleyip Kemove K68 alın. 1570TL'ye denk geliyor ve 1500TL fiyat bandında rakibi yok diyebilirim.

AK871 alacaksanız da ileride sesi hoşunuza giden bir switch alıp değiştirebilirsiniz. Tek kötü yani RGB yok ve kablolu olarak kullanamıyorsunuz. PCB'si nasıldır bilemiyorum fakat kullananların yorumlarına baktığımda sizi bayağı bir götürür gibi.

Son düzenleme:
DK61E siparişi geçtim 1060TL'ye. 500TL daha arttırmak istemedim uygun geldi gözüme. Şu anki SS M750 TKL klavyemin de D tuşu ile kullanmadığım bir tuşun switchlerini değişip lehimletip satarım muhtemelen ya da yedeğe koyarım. Teşekkürler yardımlar için.

Hayırlı olsun hocam.
DK61E optik mekanik ve hot-swappable(switchleri çıkarılıp takılabiliyor). Fakat optik bir klavye olduğundan ve optik switch seçenekleri çok az olduğundan hot-swap özelliği çok öne çıkamıyor. Gateron KS-15 Optical switchler ile geliyor. Wobble ve yay(biraz) sorunu var fakat bu bütçede idare eder. Bunların dışında uzun ömürlü bir klavye.
Umarım bu mesajımı gözden kaçırmamışsınızdır.

Hayırlı olsun hocam.

Umarım bu mesajımı gözden kaçırmamışsınızdır.
Evet, kaçırmadım. Araştırdım ve inceledim KS-15'leri. Fiyatları da uygun geldi herhangi bir sorun olursa aynılarıyla değişirim. Zaten yıllardır da red kullanıyorum bir de optiğini deneriz artık açıkçası benim için bassın yeter.
Bir de altıktan sonra gözüme bu da çarptı aslında. TKL olması beni cezbetti. İptal edip bunu alsam mı diye düşündüm. Fikriniz nedir?

Evet, kaçırmadım. Araştırdım ve inceledim KS-15'leri. Fiyatları da uygun geldi herhangi bir sorun olursa aynılarıyla değişirim. Zaten yıllardır da red kullanıyorum bir de optiğini deneriz artık açıkçası benim için bassın yeter.
Bir de altıktan sonra gözüme bu da çarptı aslında. TKL olması beni cezbetti. İptal edip bunu alsam mı diye düşündüm. Fikriniz nedir?
Yok. AK871 çok daha iyi.

Geri
Yukarı