100MBit internet ile 50MBit indirme hızı sorunu

brrk talya

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 100MBit internetim var fakat indirmelerde 50MBit ustunu goremiyorum. Altyapim max 87MBit destekliyor. Speedtest sonuclarida 80MBit down-up 5MBit sabit gosteriyor. Sebebi neden olabilir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan Chrome üzerinden pardus indirmesi yaptım.10mb/sn ile indirdi fakat torrentte maximum 2.6 görebiliyorum.Steamdada 50mbit bağlı olduğum uzaklıktan dolayı mıdır ?

Hiz limiti olsa speedtestte 85mbit alabilir miyim? veya chromeda 10mb/sn indirme hizi.

Biraz konu dışı ama Pardus kullanmayın. Debian ve Ubuntu kullanın.
Pardus kullanmiyorum debian kullanicisiyim hiz testi denemesi icin ftp uzerinden bir dosya indirmem gerekti.Pardus geldi aklima direk indirdim.

Steamda 6.3mb/sn Torrent'te maximum 4.1mb/sn Chrome ise 10mb/sn sorun benim sunuculara olan uzakligimdan dolayi mi bu kadar dusuk hiz ? speedtestte zaten almaktayim gereken hizi.

Steamda'da 60mbit goruyorum max acaba apartmanimdaki kablolar cat5 oldugu icin parazitmi yapiyor ? oldukca eski bir bina zannediyorum ki cat5 var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı