100Mbps hız günümüz ve ilerisi için yeterli mi?

Merhaba. Bugün 100Mbps internetimin kurulumu olacak. Fakat merakımdan soruyorum: 100Mbps hız 2022 dünyası için yeterli midir? Ben 4K film izleme, Online oyun oynama gibi şeyleri çok severim. Ama yayıncılık gibi şeyleri sevmem. Ayrıca 1 evde 4 kişi bağlanacak.(3PC, 1 telefon)

12 Mbps kullanıyorum bazen 1 2'ye kadar düşebiliyor yine de oyun vs. oynayabiliyorum. (2 komşu ile beraber kullanıyoruz.)

Dosya Ekleri

• internet hız.png
    internet hız.png
    26,8 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleme:
Merhaba. Bugün 100Mbps internetimin kurulumu olacak. Fakat merakımdan soruyorum: 100Mbps hız 2022 dünyası için yeterli midir? Ben 4K film izleme, Online oyun oynama gibi şeyleri çok severim. Ama yayıncılık gibi şeyleri sevmem. Ayrıca 1 evde 4 kişi bağlanacak.(3PC, 1 telefon)

Günümüzde yeterli bir hız. Hayırlı olsun şimdiden.

Eski bir Türk Telekom personeli olarak söylemem gerekir ki.

Hayatımda uzun zamandır yüksek hızlı internet kullanıyorum ancak emin ol 100Mbps bile şu an yetersiz :)

Hocam kusura bakma konudan bağımsız, her şeyi tamamlanmış bir altyapının(yeni bina) saha dolabından binaya gelen hattın proje onay imzası neden haftalarca sürüyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kusura bakma konudan bağımsız, her şeyi tamamlanmış bir altyapının(yeni bina) saha dolabından binaya gelen hattın proje onay imzası neden haftalarca sürüyor?
Sadece ufak bir bilgi vereceğim. OTG Kablosu dediğimiz GPON bağlantısı için kullanılan Fiberoptik kablo türü var. Bunun için altyapı çalışması yapılması lazım bu çalışma içinde altyapı bakanlığının ve belediyenin onayı lazım. Gerçi hemen onaylanabilecek tarzdan bir evrak ama yoğunluk sebebiyle 4-5 ay bekleyen müşterilerim olduğunu biliyorum.

Bunun için bulunduğun il ve ilçenin telekom merkez ofisine gitmen olacak. Çözüm masasına gitmen lazım onu da söyleyeyim

Sadece ufak bir bilgi vereceğim. OTG Kablosu dediğimiz GPON bağlantısı için kullanılan Fiberoptik kablo türü var. Bunun için altyapı çalışması yapılması lazım bu çalışma içinde altyapı bakanlığının ve belediyenin onayı lazım. Gerçi hemen onaylanabilecek tarzdan bir evrak ama yoğunluk sebebiyle 4-5 ay bekleyen müşterilerim olduğunu biliyorum.

Bunun için bulunduğun il ve ilçenin telekom merkez ofisine gitmen olacak. Çözüm masasına gitmen lazım onu da söyleyeyim
Bölge müdürlüğüne üç defa gittik, işin onlardan çıktığını sadece genel merkezden onay gerektiğini söylediler. Daha önce burada oturuyorduk ve internetimiz vardı şu an bina yıkılıp yeniden yapıldığı için altyapı hiç yok. Olduğum bölge fiberleşiyor dendi, etrafımdaki binaların onaylandığı ve şu an fiber kullandığını biliyorum. Neden bizimki es geçildi diğerleri onaylandı onu anlayamadım.

Bence yeterli. Ben en fazla 24MBPS alıyorum, bazen 4MBPS civarlarına kadar düştüğü bile oluyor. 100MBPS internetim olsa bilgisayarımda 100GB yer açılır 😀

Geri
Yukarı