100Mbps internet 40 Mbps hız veriyor

LoftyWarrior

Kilopat
Daha fazla  
İnternet hızım 100Mbps Türk Telekom fakat alabildiğim sadece 40Mbps. Müşteri hizmetlerini aradım 5-6 defa hep tesisatınızda problem vardır bizden yana problem yok deyip kapatıyorlar. Halbuki tesisat yok yani kutudan direk kablo modeme bağlı. Herhangi bir iç tesisatım yok. Kablo uzunluğu çok uzakta değil 1 bina uzaklığımda. Müşteri hizmetlerine hat değerlerini hızımı atıyorum hala diyorlar ki bizden yana yavaşlama yok. Sizce modem(TP-Link VN020-F3 v1) veya netimde virüs olma ihtimali var mı? Hızım birkaç kez 93'lerde gördüm yani olması gereken hız ama sadece 4-5 dakikalığına görebildim ve çok nadir. Sanki hızım 40Mbps'ye sabitlenmiş gibi.

Dosya Ekleri

• Altyapı.png
    Altyapı.png
    17 KB · Görüntüleme: 35
  • Hat.png
    Hat.png
    9,6 KB · Görüntüleme: 29
  • Limit.png
    Limit.png
    37,8 KB · Görüntüleme: 27
  • Limit2.png
    Limit2.png
    31,5 KB · Görüntüleme: 26
Hocam bazı modemlerde Mbps sınırı oluyor onun üstüne çıkmıyor. Modem arayüzünden değiştirilebiliyor sizin modeminiz de öyle olabilir belki.

Port probleminden dolayı portları paylaşımlı hale getirdiler. Bu nedene hız kaybınız yoğun zamanlarda hat'a binen yükten kaynaklanıyor olabilir.

Modem veya internete virüs bulaşması gibi bir olay da mantık dışı. Türk telekomun sitesinden arıza kaydı oluşturursanız gelip kontrol etmek zorundalar.

Hocam bazı modemlerde Mbps sınırı oluyor onun üstüne çıkmıyor. Modem arayüzünden değiştirilebiliyor sizin modeminiz de öyle olabilir belki.
Forumda birisi F3 olan modemde aynı problemi yaşamış onunda neti 40mbps sabit.

Port değişimi talep et olmazsa kutudan gelen kabloyu yenile iç tesisat dediği kutudan modeme giden kablo oluyor.
Müşteri hizmetleri bizden yana problem yok diyor o yüzden arıza kaydı oluşturmayı reddediyorlar ve kabloyu sorduğumda problem olmadığını söylediler.

Steam gibi bir platformdan 5-10 gb bir oyun indirin fakat indirirken hızı takip edin stabilizasyonu daha belli olur.
Speedtest neyse indirme yaparken de aynı maalesef.

Hocam o zaman ilk önce kutudan modeme gelen kabloyu yenile olmazsa başka modem ile dene TP-Link'in bazı modemlerinde bu tür gibi sorunlar olabiliyor yine olmazsa ben hepsini denedim port değişimi istiyorum deyin.

Hocam modeme kablosuz mu bağlısınız? Bir de testi yaparken modeme bağlı tek cihaz sizin cihaz mı?

Hocam o zaman ilk önce kutudan modeme gelen kabloyu yenile olmazsa başka modem ile dene TP-Link'in bazı modemlerinde bu tür gibi sorunlar olabiliyor yine olmazsa ben hepsini denedim port değişimi istiyorum deyin.
Nasıl yenileyebilirim bu konuda pek bir bilgim yok.
Hocam modeme kablosuz mu bağlısınız? Bir de testi yaparken modeme bağlı tek cihaz sizin cihaz mı?
Evet sadece bilgisayarım kablolu bağlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı