100Mbps modemde internet 12 Mbps geliyor

Ejder_glory

Centipat
Daha fazla  
1670592209806.png

1670592260475.png

1670592311109.png

Normalde 12Mbps alıyordum, fakat 7.84 olmuş bu sefer de hayır onu geçtim 100Mbps almamda gerekiyor.
Bu neden oluyor açıklayabilecek var mı?

Sormamam gerekir ama hangi ilin hangi ilçesindesiniz?

Kastamonu'nun merkez ilçesi, altyapısı bozuk olabilir sel bozmuş olabilir.

Bir şey soracağım; 100Mbps internete sahip olmana rağmen 12Mbps alırken aklın neredeydi? :D

Bu kadar bilgi yeterli olmaz, sinyal şiddeti, hat gürültüsü gibi detayları da paylaşman gerek.

Yok hayır değiştirmedim interneti, biraz önce 100Mbps internet ile test yaptığımda 12Mbps alıyordum şu an 7 oldu.

Ha bir de Ethernet, onu söylemeyi unuttum.

Kastamonu'nun merkez ilçesi, altyapısı bozuk olabilir sel bozmuş olabilir.

Yok hayır değiştirmedim interneti, biraz önce 100Mbps internet ile test yaptığımda 12Mbps alıyordum şu an 7 oldu.

Ha bir de Ethernet, onu söylemeyi unuttum.
Hattına 100Mbps tanımlı ve sen 12Mbps alıyorsan dahi bir problemin olduğu bariz belli. Modem arayüzünden hat kaliteni paylaş ya da servis sağlayıcınla görüşüp durumu izah et onlar baksınlar.

Resimde görünen hız senin maksimum alabileceğin hızdır. Eğer 12 Mbps paketteysen ve 7.84 Mbps alıyorsan sıkıntı olabilir hız güncellemesi talep edebilirsin. Eğer ki paketin 100 Mbps ama bu hızları alıyorsanız yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi aklınız neredeydi? Hat değerlerini de paylaş ayrıca. Hat değerlerini görmeden biz bir şey diyemeyiz bu sorundan ötürü hattınızda bu hızı alıyorsunuz diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı