Çözüldü 100Mbps olmasına rağmen 15Mbps indiriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Moolong

Kilopat
Arkadaşlar Superonline fiber 100Mbps kullanıyorum ama Steam 15Mbps ile indiriyor. Sunucuyu Türkiye Ankara yapmayı denedim ama düzelmedi. Bunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şeyi atar mısınız, oyun indirirken kaç saniyede kaç MB ile indirdiğin falan yazıyor ya veriler var o kısmı atar mısınız?

Aynı hatayı veriyor şu an düzelsin atacağım.

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Sorun modemden kaynaklı. Yaşayanlar için çözümü anlatıyorum. Modemin gücünü çekin, modem kapalı iken 10 sn bekleyin ve modemi geri açın. İsterseniz modem arayüzünden sistem kontrolünden yeniden başlatma yapın ve lan kablonuzu lan 3 veya 4'te ise lan 1'e takın. Sonra modemi bir kez daha kapat aç yapın. Steam'ı bir kere kapa aç yapınca sorun çözüldü şu an bende.
100Mbps internetiniz var download hızınız zaten o civarlar olur. Bende aynı hızlarda indiriyorum 100Mbps ile.

Hocam MB ile değil Mbps ile indiriyor yani sanki internetim 100 değil de 15'lik paketmiş gibi.

Arkadaşlar konuyu yanlış anlamışsınız bende MB ile Mbps'i biliyorum oyunlarımı saniyede 1,5 MB ile indiriyorum kısacası.

Download hızınızı 8'e bölerseniz oyunlarda veya dosya vs indirirken ki hızınızı saniye cinsinden görebilirsiniz 16/8 = 2mb/sn 24/8 = 3mb/sn 50/8 = 8 mb/sn 100/8 = 12.5mb/sn gibi gibi.

Geri
Yukarı