100TL Mousepad Önerisi

Evet Qck kullanıyorum.

Farenize değer vermiyorsanız veya hareket ettirirkenki farkı farkedemiyorsanız kullanmaya devam edin. Zamanla alt kısımdaki dokular yıpranıp, çizilirse sizin zararınıza. Boşuna “Ucuz etin yahnisi yenmez” denmiyor. Madem bunlar 10₺ ise neden 100-150₺ satılanları var? Malınızın kıymetini bilin derim. Kaliteli bir ürün alın ama bir defa 100-200₺ ne ise verin rahat edin.
Nasıl yani? Bendemi almalıyım? Mousea mı zarar veriyor. Bende diyorum niye altı yıprandı.

Nasıl yani? Bendemi almalıyım? Mousea mı zarar veriyor. Bende diyorum niye altı yıprandı.
Sahte ürün kullanmak her şartta zarar verecektir, kurtuldum bende sorun yok değil olay. Farenizin altında sağ sol ve orta üst kısımlarında genellikle ismini tam diyemediğim özel bir bölüm var, o bölümlerin yıpranması, çizilmesi farenizin gerekli hassasiyetini, kontrolünü kaybettirir zamanla ve yıpratır. Bu yüzden almışken kaliteli bir Mousepad alın deniyor. Hem farenizin sağlıklı kullanımı için hem de cebiniz için :)

Orijinal fare altlıkları fare optiğini üst seviye algılayabilecek şekilde hassas bir tasarıma sahip oluyor. Replika ürünler ile kanepe kumaşı arasında bir fark yok. Çünkü her ikisinde de aynı şekilde farenin optiği ya kayıyor ya algılamıyor ya da tam performans ile çalışmıyor. Ben Logitech G440 ile markası belirsiz bir ürünü kıyasladığımda şu farkı net bir şekilde gördüm: Optik kayıyordu ve fareyi hassas şekilde çekmeye çabaladığımda sanki hassaslık ayarı çok yüksekmiş gibi optik fazla hareket ediyor milimetrik şekilde oynatamıyordum. Diğer taraftan orijinal bir ürün ile çok rahat bir şekilde istediğim her tepkiyi alabiliyordum.

Teknoloji harici bir alanda marka kullanımını tartışmaya açık olabilir ama söz konusu teknoloji olunca özelliğini yansıtmayan bir ürüne aslına verdiğin kadar para saymak mantıklı değil. Razer markasının replikası bile pahalıyken orijinali ucuz olan ürünler var.

Ne yaparsanız yapın tecrübenizle hareket edin. Çünkü her insan ürünü tam olarak test edemeyebiliyor.

Öncelikle planlı eskitme nedir onu bir okuyun, aldığınız en son sop mop model cihazların ömrü, teflon tatavalar falan daha anlamlı gelmeye başlar...

Kenditecrübemi yazayım. Logitech mousepad 230 TL civarıydı, aldım, hem de Almanya ithal, Tayvan yapımı. 3 sene boyunca dikişi dahi atmadı ama nasıl olduysa 3. senenin sonunda birden dikişleri çözüldü hatta orta kısımdan kumaş bayağı yıprandı. Çöpe gitti sonunda. Yerine ucuz 44x36cm N11'den alınma 16TL civarı mousepad aldım, 90x40 modelleri de 35 TL falandı 1 seneyi geçti şimdilik sıkıntı yok ama kenar dikişleri tüylendi belli gidecek ama fiyatına göre oldukça mantıklı dayandı.

Bu arada 4. senesi Logitech G602 mouse kullanıyorum, altındaki plastik veya teflon her ne iseler çok az aşındı, terden dolayı plastiği biraz renk değiştirdi fakat sıkıntısı yok.

Kısaca yok Uber kalite yok şu falan diye deyişlerde bulunmadan evvela, bütçem nedir, param kıymetli mi, bana ne lazım gibi sorular sorulmalı ... Ondan sonra küçük araştırma, fiyat endeksine göre uygun ürün alınır. 500 birim para ile 50 birim para verme pişmanlığı arasında tatlı bir tebessüm var soğuk terler eşliğinde...

Yüksek derecede makineya atıp yıkadıysanız dikişler ondan atmış olabilir ya da yıkayıp saç kurutma makinesıyla kurutmaya çalıştıysanız.
Bende mousepad satın alacağım 30x40 boyutları yeterli kaliteli bir ürün önerecek var mı en çok 70 80 TL verebilirim. Ayırıca Hepsiburada N11 gibi sitelerden link vermeyin baktım hepsi replika ürün. Güvenilir olan mağazalardan önerirseniz iyi olur.

Son düzenleme:
Arkadaşlar iki mousepad arasında kaldım. Max bütçem 100 TL. Sizce hangisini almalıyım? Kullananlar varsa görüşlerini almak isterim. Oynadığım oyunlar CS:GO, PUBG, LOL. Kullandığım Mouse Bloody A60. Mouse DPI 400 ve Hassasiyet PUBG 60 civarı, CS:GO'da 2.50. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

HyperX Fury S Pro Large Gaming Mousepad HX-MPFS-L | HyperX | Speed Large Mousepad Kaygan Yüzeye Sahip, XLarge Boyutuyla HyperX Fury XL Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da
STEELSERIES QcK+ XLarge Mousepad | Steelseries | Speed XLarge Mousepad STEELSERIES QcK+ (Plus) XLarge Mousepad Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da

100tl ye max bu hocam bende kullanıyordum önceden sonra kuzenime verdim gayet iyi bir mousepad fiyatına göre

Geri
Yukarı