10100F'li sistem vs Ryzen 3100 sistem

Bütçe
5200

Casheli

Hectopat
Daha fazla  
Monitör dahil maksimum 5200'lük sistem toplayacağım, monitör 2.el alabilirim. Benzer konuları okudum, kafamda bir şeyler oluştu ama 10100F çıkmasıyla kafam karıştı. Açıkcası ekran kartı ve birkaç sistem parçasını erken söylemek istiyorum, dolar sürekli yükseldiğinden ötürü.

Monitör dahil maksimum 5200'lük sistem toplayacağım, monitör 2.el alabilirim. Benzer konuları okudum, kafamda bir şeyler oluştu ama 10100F çıkmasıyla kafam karıştı. Açıkcası ekran kartı ve birkaç sistem parçasını erken söylemek istiyorum, dolar sürekli yükseldiğinden ötürü.
Kesinlikle 10100F'li sistem toplayın. AMD'nin cevabının gelmesi uzun sürecektir.

10100F. Hocam 10100F 3300X'in rakibi.

Değil.
Z serisi bir anakart kullanmadığınız sürece rakip değiller.
3300X>3100 OC>10100F>3100.
Anakart +işlemci kombinasyonlarinda aynı fiyata denk geliyorlar.
180TL verip ekstra X94 alabilirseniz 3100'ü 4.4GHz'e OC yapıp 10100F'den yüksek bir performans alabilirsiniz.

Bu arada alacağım sistem de OC yapmayacağım, buna göre seçmem gereken parçalar varsa aydınlatırsanız sevinirim.

Değil.
Z serisi bir anakart kullanmadığınız sürece rakip değiller.
3300X>3100 OC>10100F>3100.
Anakart +işlemci kombinasyonlarinda aynı fiyata denk geliyorlar.
180TL verip ekstra X94 alabilirseniz 3100'ü 4.4GHz'e OC yapıp 10100F'den yüksek bir performans alabilirsiniz.
Hocam fanboyluk yapmaya gerek yok. 10100F hem daha ucuz hem de daha güçlü bir işlemci. @166770

Fanboyluk mu?
Umarım yazdıklarımı okumuşsunuzdur.
Okudum hocam. Öncelikle arkadaş OC yapmayacağını belirtmiş. Ayrıca soğutucu alırsak biri 1200TL biri vatandan olmadığını sayarsak 850TL gibi bir civara bulunabileceğini düşünüyorum. Arada neredeyse 500tl gibi bir fark olup daha güçlü bir işlemci almış oluyor.

Okudum hocam. Öncelikle arkadaş OC yapmayacağını belirtmiş. Ayrıca soğutucu alırsak biri 1200TL biri Vatan'dan olmadığını sayarsak 850TL gibi bir civara bulunabileceğini düşünüyorum. Arada neredeyse 500TL gibi bir fark olup daha güçlü bir işlemci almış oluyor.

Dostum önemli olan işlemci fiyatı değil.
Önemli olan anakart+işlemci fiyatı.
İkisi de aynı fiyata denk geliyor.
Ekstra 180TL verip hem iyi bir soğutucu hem de daha yüksek bir performans elde ediyorsunuz.
Ayrıca ileride yapacağınız işlemci guclendirmesinde de ekstra OC olanağınız bulunuyor.
Hem de RAM'leri 3200MHz'de kullanabiliyorsunuz.
Intel sistemlerde maalesef öyle değil.

Dostum önemli olan işlemci fiyatı değil.
Önemli olan anakart+işlemci fiyatı.
İkisi de aynı fiyata denk geliyor.
Ekstra 180TL verip hem iyi bir soğutucu hem de daha yüksek bir performans elde ediyorsunuz.
Ayrıca ileride yapacağınız işlemci guclendirmesinde de ekstra OC olanağınız bulunuyor.
Hem de RAM'leri 3200MHz'de kullanabiliyorsunuz.
Intel sistemlerde maalesef öyle değil.
Hocam neye göre aynı fiyata geliyor. Anakarttan anakarta göre değişir. Ben saf güçten bahsediyorum. 10100F 3100'den saf olarak daha güçlü. Bu arada
Bu arada alacağım sistem de OC yapmayacağım, buna göre seçmem gereken parçalar varsa aydınlatırsanız sevinirim.
.

Geri
Yukarı