102 Ekran Televizyon Önerisi

Mustafa Sakallı

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Aslında 1500 TL'ye 400 HZ 120 ekran 3D 4x HDMI 2x USB SMART TV Wİ-Fİ ve kendi HD uydu alıcısı olan bir TV var ben kullanıyorum çık memnunum ama markası Arçelik. Çoğu kişi karşı oluyor Samsung gibi markalara yöneliyor ama bu fiyata onlarda böyle özellik yok. Ben yinede yazıyim modeli A40-LEG-6B. :like:

Aslında 1500 TL'ye 400 HZ 120 ekran 3D 4x HDMI 2x USB SMART TV Wİ-Fİ ve kendi HD uydu alıcısı olan bir TV var ben kullanıyorum çık memnunum ama markası Arçelik. Çoğu kişi karşı oluyor Samsung gibi markalara yöneliyor ama bu fiyata onlarda böyle özellik yok. Ben yinede yazıyim modeli A40-LEG-6B. :like:
Dostum dediğin modele baktım çok güzel ama 120 ekran çok büyük. Benim koyacağım alan kısıtlı ancak 102 ekran sığabiliyor.

Peki bu ne gibi farklılıklar yaratıyor ?
Öncelikle HZ önemlidir. Yanılmıyorsam görüntü yakalama hızı ve maç filan izlerken farkı anlarsın. Görüntü daha keskin daha net oluyor. Ayrıca dahili uydu alıcısı uydu'dan HD yayınları alıyor ve tek kumanda ile daha iyi oluyor. Uydu alıcısına gerek yok. 3D'si de ayrı bir artı.

Philips usb'den film oynatma konusunda eksik kalıyor. 2-3 senedir önerdiğim tv'nin 3d olmayanını kullanıyorum. 100'e yakın film izledim. Ve sadece 4 tane filmde açmamazlık yaptı.Desteklenmeyen codec yüzünden. Ses kalitesi de çok iyidir. Ben led tv konusunda samsung'a güveniyorum
Bu teknolojiyi ilk bulan firmadır.

Peki bu ne gibi farklılıklar yaratıyor ?

200 HZ olması ?

Hertz tv'nin saniyedeki görüntü yenileme hızıdır. Aynı fps gibi. 100 hertz de yeterli bir sayı. Çok hareketli sahnelerde daha akıcı görüntü almanızı sağlar 200 hertz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı