10200h +1650 Ti ile oyunlarda kaç FPS alınır?

atakanatlgn

Hectopat
Daha çok hikaye tabanlı 3. şahıs oyunlar oynuyorum 3. şahıs oyunlarda 30 FPS yeterli gibi.
RDR 2, AC Valhalla, Odyssey, Shadow of thomb Raider gibi oyunlarda orta ayarlarda yaklaşık kaç FPS alırım?

Daha çok hikaye tabanlı 3. şahıs oyunlar oynuyorum 3. şahıs oyunlarda 30 FPS yeterli gibi.
RDR 2, AC Valhalla, Odyssey, Shadow of thomb Raider gibi oyunlarda orta ayarlarda yaklaşık kaç FPS alırım?

Bunlara youtubeden bakabilirsin bana fake bir konu gibi geldi.

Odyssey, Valhalla gibi oyunları FPS düşüşleri olmadan oynamak için 16 GB RAM de gerekiyor. Karma ayarlarda bahsettiğin oyunlar 30 FPS üstü oynanır.

16 GB Single Channel RAM, i5 10300H ve GTX 1650 Mobile Refresh ekran kartıyla Shadow of Tomb Raider da Ultra ayarlarda ortalama 45 FPS'le oynadım, AC Origins optimizasyon sıkıntılı bir oyun olmasına rağmen orta ayarlarda 45 FPS civarı aldım ancak burada tek kanal RAM'in de etkisi var.

16 GB Single Channel RAM, i5 10300H ve GTX 1650 Mobile Refresh ekran kartıyla Shadow of Tomb Raider da Ultra ayarlarda ortalama 45 FPS'le oynadım, AC Origins optimizasyon sıkıntılı bir oyun olmasına rağmen orta ayarlarda 45 FPS civarı aldım ancak burada tek kanal RAM'in de etkisi var.

10200H ile 10300H arasında çok FPS farkı olur mu? Benchmark sitelerine baktım ama fazla birşey anlayamadım.

10200h ile 10300H arasında çok FPS farkı olur mu? Benchmark sitelerine baktım ama fazla bir şey anlayamadım.

Hayır çok bir fark yaratmaz hatta hemen hemen aynı FPS alınır çünkü işlemci farkı ile ekran kartı neredeyse birbirini nötrlüyor ama çift kanal RAM var ise eğer AC Origins gibi oyunlarda 10-15 FPS'lik bir artış olduğu söyleniyor.

Geri
Yukarı