1030 sistemle yayın yapılır mı?

gads

Hectopat
Yer
Kocaeli
Sistem:
GT 1030 2 GB OC
Ryzen 5 2600
16 GB 3000 MHz RAM

Bu sistemle FiveM'de en düşük ayarlarda kalitesiz kaliteli fark etmez yayın yapmak istiyorum.
FiveM'de genelde 70 FPS civarı oynuyorum drop vs girmiyor.
İnternetim 75 MB download 10 MB upload.

Hem işlemci hem de ekran kartı tarafından iki türlü kararsızlık olup oyunda donma olacaktır donanım düşük internetin yayın için ortalama seviyede olsa bile donanım düşük 480p deneyebilirsiniz. (web de en iyi ayarlar bulunmaktadır 480p şu an ortalama çoğu yayıncı kullanıyor zaten. (yine de deneyin zarar gelmez)

Yayın için ekran kartından çok işlemcin ve internet hızın önemlidir. Yayın yapabilirsin sıkıntı gözükmüyor.

Yükü neye vereceğine göre değişir. Ekran kartları bu iş için daha elverişlidir ama arkadaşın 70FPS olacak 30FPS belki de daha az. Verimlilik %80 oranında düşer aynı şey işlemci içinde geçerli.

Hem işlemci hem de ekran kartı tarafından iki türlü kararsızlık olup oyunda donma olacaktır donanım düşük internetin yayın için ortalama seviyede olsa bile donanım düşük 480p deneyebilirsiniz. (web de en iyi ayarlar bulunmaktadır 480p şu an ortalama çoğu yayıncı kullanıyor zaten. (yine de deneyin zarar gelmez)

1649581668936.png

Yayın açmaya çalışınca bu hatayı alıyorum ekran kartım güncel.

Sistem:
GT 1030 2 GB OC.
Ryzen 5 2600.
16 GB 3000 MHz RAM.

Bu sistemle FiveM'de en düşük ayarlarda kalitesiz kaliteli fark etmez yayın yapmak istiyorum.
FiveM'de genelde 70 FPS civarı oynuyorum drop vs girmiyor.
İnternetim 75 MB download 10 MB upload.

Zor. Kartta NVENC yok. İşlemciden yayın açarsan da yani X264 200FPS aldığın oyunda deli gibi FPS düşmesi olacaktır. Ben de bilmeden bir dönem GT 1030 aldım. NVENC olan kartlara bak hocam. Eğer R5 2600 encoder çok FPS düşürmüyorsa böyle yayın açabilirsin.

Geri
Yukarı