1035G1 ThrottleStop ayarları

hsnc45

Hectopat
Oyunlar kasmaya başladı temiz kurulum yaptığım halde. ThrottleStop ayarı nasıl olmalı? @erengore
Şu anki ayarlar bu şekilde:
i5 1035G1
Intel UHD G1.
8 GB RAM

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    37,1 KB · Görüntüleme: 47
  • 2.PNG
    2.PNG
    48,8 KB · Görüntüleme: 36
  • 3.PNG
    3.PNG
    22,4 KB · Görüntüleme: 49
Isınma problemi olmayan bir laptop da Turbo kapattırmak da ayrı bir kafa?
Turbo olmadan zaten düşük performans alıyorsunuz.
@erengore
Oyun oynarken Limits kısmını atar mısınız? @hsnc45
Evet Limits sekmenizi atın çünkü dışarıdan bakınca bir sorun görünmüyor sistem ayarlarında.

Benim tahminimce bir tür 3. Limit var yada sistem soğuyamıyor.
PROCHOT sinyali yemiş işlemci. Yani 95'i görmüş bir ara.
Ama termal macun iyi bir durumda. 25W 85 derece iyi bir değer. 35W zaten işlemci TDP'si.

Eskiden kasmıyor muydu? Isınma var mı?

Evet Limits sekmenizi atın çünkü dışarıdan bakınca bir sorun görünmüyor sistem ayarlarında.

Benim tahminimce bir tür 3. Limit var yada sistem soğuyamıyor.
PROCHOT sinyali yemiş işlemci. Yani 95'i görmüş bir ara.
Ama termal macun iyi bir durumda. 25W 85 derece iyi bir değer. 35W zaten işlemci TDP'si.
Eskiden kasmıyor muydu? Isınma var mı?

Eskiden kasmıyordu evet. Şimdi LoL'de 70 80 FPS iken zaman geçtikçe 20-30'lara düşüyor. Rocket League de her maç 25 27 FPS ile başlıyorum. Oyunu en düşük çözünürlüğede getirsem piksel pikselde olsa oyun 27-30 FPS de başlıyor sonra 40'lara çıkıyor.

Dosya Ekleri

• 4.PNG
    4.PNG
    11,5 KB · Görüntüleme: 39
Eskiden kasmıyordu evet. Şimdi LoL'de 70 80 FPS iken zaman geçtikçe 20-30'lara düşüyor. Rocket League de her maç 25 27 FPS ile başlıyorum. Oyunu en düşük çözünürlüğede getirsem piksel pikselde olsa oyun 27-30 FPS de başlıyor sonra 40'lara çıkıyor.

FIVR kısmından 'Unlock Adjustable Voltage' tikini açın.
IccMax ayarlarını 5 bölüm için de Full yapıp 'Save voltages ımmediately' kısmını işaretleyin. Apply kısmına basıp ok deyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı