1035G1 ThrottleStop ayarları

Hayır, hayır.
Sadece IccMax birimini Full yapacaksınız, öbürlerini yaparsanız işlemcinin pert olma durumu var.

Eki Görüntüle 1349545

Siyah olan ibre.

Tamamdır. Deniyorum.
Hayır, hayır.
Sadece IccMax birimini Full yapacaksınız, öbürlerini yaparsanız işlemcinin pert olma durumu var.

Eki Görüntüle 1349545

Siyah olan ibre.

Rocket League de deniyorum. Hala aynı FPS sorunu var. Limits kutusunun yanına kırmızı bir Power yazısı geldi gitti. Belki sistem oyunu kaldırmıyor ama bu oyunu i3 M330'la 30FPS de oynuyordum.

Dosya Ekleri

• 5.PNG
    5.PNG
    108,3 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Sistemde 3. Limitler sebepli Throttle var. BIOS yada üreticinin gönderdiği bir güç uygulaması sorunu çözebilir. Başka türlü çözüm göremiyorum.

Max VR Voltage sorunun da var gibi görünüyor. Şimdiden geçmiş olsun. Dandik bir cihaz olduğu bes belli.
Eğer ki başka sorunu varsa da bu sorunun çözümü ThrottleStop'da değil onu belirteyim. BIOS'ta belki bir şeyler olabilir. Yoksa zaten yapacak bir şey yok. Dilerseniz sistemde DPTF varsa kaldırabilirsiniz. DPTF kaldırmayı internette araştırıp deneyebilirsiniz.

Sistemde 3. limitler sebepli throttle var. BIOS ya da üreticinin gönderdiği bir güç uygulaması sorunu çözebilir. Başka türlü çözüm göremiyorum.

Max VR voltage sorunun da var gibi görünüyor. Şimdiden geçmiş olsun. Dandik bir cihaz olduğu bes belli.
Eğer ki başka sorunu varsa da bu sorunun çözümü ThrottleStop'da değil onu belirteyim. BIOS'ta belki bir şeyler olabilir. Yoksa zaten yapacak bir şey yok. Dilerseniz sistemde dptf varsa kaldırabilirsiniz. Dptf kaldırmayı internette araştırıp deneyebilirsiniz.

Hocam güç uygulaması kısmını anlamadım. Detaylandırır mısınız?

Hocam bunu yaptım Rocket League de düşük FPS ile başlama sorunu düzeldi ama biraz zaman geçtikten FPS düşüyor. Başka oyunları denemedim daha.

Misal sistemin MSI ise MSI Dragon Center gibi yada Casper ise Casper'ın bilmemnesi gibi bir uygulama. Böyle bir uygulama varsa güç modlarını değiştirebildiğiniz, işte oradaki bir ayar sizi kurtarabilir.

@erengore hocam dptf yi kapatınca Rocket League FPS sorunu düzeldi. Limitsin yeni halide bu şekil oldu.
@erengore hocam dptf yi kapatınca Rocket League FPS sorunu düzeldi. Limitsin yeni halide bu şekil oldu.

Pl 1 ve PL2'i arttırarak bd prochot ve PL2 sorununu çözdüm. Edp other kaldı 3 tane.

Dosya Ekleri

• 34343.PNG
    34343.PNG
    5,5 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

Pl 1 ve PL2'i arttırarak bd prochot ve PL2 sorununu çözdüm. Edp other kaldı 3 tane.
EDP OTHER düzelmez muhtemelen. VR VOLTAGE MAX uyarısı veriyor olmalı. Bunun çözümü yok diyebilirim. Advanced BIOS lazım. SVID kapatmak lazım.

Geri
Yukarı