10400F FIFA 23 oynarken 95 derecenin üstünde

Cankilicc07

Decapat
Daha fazla  
FIFA 23 oynuyorken işlemci yüzde 67 güçte çalışırken 95-98 arası sıcaklığı görüyor. Ekran kartım 55-59 arası derecede. Stok fan ile kullanıyorum. Neden böyle? Önerileriniz nelerdir?

Afterburner programı ile kontrol sağladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun etkisini yitirmiş olabilir, kasa da hava almıyor desem ekran kartı sıcaklığında bir anormallik yok. Stok fan zaten çok iyi değil ama o kadar yüksek sıcaklıkta çalıştığını da görmedim. Fan üzerinde çok fazla toz birikmiş de olabilir.

Bilgisayar yeni mi?

1.5 sene falan oldu.

Termal macun etkisini yitirmiş olabilir, kasa da hava almıyor desem ekran kartı sıcaklığında bir anormallik yok. Stok fan zaten çok iyi değil ama o kadar yüksek sıcaklıkta çalıştığını da görmedim. Fan üzerinde çok fazla toz birikmiş de olabilir.

Fan üzerindeki tozları temizledim. Boşta 55-65 derece gösteriyor. Termal macun ile çözülür mü?

Oyunu EA Play üzerinden oynuyorum. Virüs olduğunu hiç sanmıyorum ama olabilir. Sanırım macun değiştirmeliyim ve fan almalıyım diye düşünüyorum.

Hiç termal macun değiştirmemişseniz fan almanıza gerek yok kaliteli bir termal macun ve fan temizliği yeterli.

Geri
Yukarı