10400F sogutucu ve macun onerisi

3 adet takamadigim fanlarin bi molex baglantisi bir de 3pin girisi var. Bunlari kullanabilmem icin nasil bi kablo almam gerekiyor?

Molex kablo alma hizi kontrol edilmez 3 taneyi tek e birleştiren PWM kablo seti alın siz 3 pinli olduğu için BIOS'tan ayarlayıp DC olarak kullanacaksınız biraz daha sinirli bir devir ayari olmuş olsa da ayar yapılabilir hatta düşük sıcaklikta kapatılabilir.
Buna benzer bir şey alacaksınız ama daha kaliteli bir marka tavsiye ederim bunu görmeniz için attim.

Molex kablo alma hizi kontrol edilmez 3 taneyi tek e birleştiren PWM kablo seti alın siz 3 pinli olduğu için BIOS'tan ayarlayıp DC olarak kullanacaksınız biraz daha sinirli bir devir ayari olmuş olsa da ayar yapılabilir hatta düşük sıcaklikta kapatılabilir.
Buna benzer bir şey alacaksınız ama daha kaliteli bir marka tavsiye ederim bunu görmeniz için attim.

Bunun 4lu versiyonu yok galiba bulamadim. Toplam 4 fan var cunku.

Arka tarafa baktın mı? Molex siz PSU yok ki. Bütün kablolara baktığına emin misin?

Evet. Bostaki tum kablolara baktim lakin bulamadim. Gece detaylica tekrar kontrol ederim. 3pin kullanan fan coklayici da bulamadim. Keske set olarak alsaydim
Kablolar artik nereye girdiyse buldum guc bela. Fanlari bagladim ama dediginiz gibi kontrol edilemedigi icin full hizda calisiyo ve ses cikartiyo. Sogutma bakimindan da etkisi olmadi cikartsam mi acaba

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı