FedEx gümrükte takılan kargo nasıl kurtarılı?

Ever benim bildiğim arıyorsunuz durumu izah ettikten sonra size fiyat veriyorlar.

Anladım bugün çalışmıyordur zaten, yarın arayıp bilgi alayım belki benim gibi bu durumu yaşayan arkadaşlar var ise hem onları da bilgilendirmiş olurum.

Ve sakıncası yoksa sizin aldığını ürünün fiyatı ne kadardı, doğru fatura mıydı fiyatı düşmüş müydü?
@maraushi

Anladım bugün çalışmıyordur zaten, yarın arayıp bilgi alayım belki benim gibi bu durumu yaşayan arkadaşlar var ise hem onları da bilgilendirmiş olurum.

Ve sakıncası yoksa sizin aldığını ürünün fiyatı ne kadardı, doğru fatura mıydı fiyatı düşmüş müydü?
@maraushi
Benim aldığım ürün 639,98₺ ve 423,44₺ vergi ile toplam 1063,42₺ tutmuştu.
159 Euro sonrası ticari sayılıyor bu arada.
Benimki isim soyisim kaynaklı takıldı faturada fiyat düşüşü işlenmedi.

Benim aldığım ürün 639, 98₺ ve 423, 44₺ vergi ile toplam 1063, 42₺ tutmuştu.
159 euro sonrası ticari sayılıyor bu arada.
Benimki isim soy isim kaynaklı takıldı faturada fiyat düşüşü işlenmedi.

Anladım sizin farklı konudan takılmış, benim 125€ ürün normalde vergi gelse 159u geçer zaten, 20$ olarak düştü faturası aldığım kişi tarafından ona rağmen takıldı bakalım ne kadar fiyat çekecek bana müşavir.

Anladım sizin farklı konudan takılmış, benim 125€ ürün normalde vergi gelse 159u geçer zaten, 20$ olarak düştü faturası aldığım kişi tarafından ona rağmen takıldı bakalım ne kadar fiyat çekecek bana müşavir.
Faturadaki fiyatı yanlış yazdığı için takılmış, fiyatı 125€ yazmadığı için vergisi 20$ baz alınarak hesaplanmış ve bu sayede ürüne daha az vergi ödemişsiniz ki bu yasak bir şey gümrükte de bu yüzden takılmış. Keşke not düşseydiniz şimdi gümrük müşaviri ile birlikte çok masraf çıkar.

Faturadaki fiyatı yanlış yazdığı için takılmış, fiyatı 125€ yazmadığı için vergisi 20$ baz alınarak hesaplanmış ve bu sayede ürüne daha az vergi ödemişsiniz ki bu yasak bir şey gümrükte de bu yüzden takılmış. Keşke not düşseydiniz şimdi gümrük müşaviri ile birlikte çok masraf çıkar.

Aslında takılmasın diye satıcı bilerek yapıyormuş bunu, onu da geçtim önceden aldığım ürünede yaptılar PTT ile hiçbir problem çıkmadı ne geldi ise başıma FedEx ile geldi, 3-4 bin TL fiyat verdiği sürece sorun yok alırım ürün yapacak bir şeyim yok.

Benim de aliexpress takıldı.
  • 20 Dolar depo
  • Odino ücreti
  • Gümrük müşaviri
4000₺ falan masraf çıkıyor.
Hangi gümrük müşaviri ile anlaştınız hocam ?
Benim ürünüm 141 Euro bir krampon ve eşofman takımı istedim totalde 3 parça cumartesi Dhl takip ederken gönderiniz resmî gümrük işlemlerine tabi oldu diyor acaba hafta sonu olduğu için mi öyle kaldı arkadaşım bana hediye göndermişti dhl de fiyatları da tek tek yapmış işte şu ürün fiyatı şu kadar bu bu kadar diye adamlar herhalde fatura yok diye böyle yapmış olabilirler mi yoksa genel bir presedör mi.? Bilgi verirseniz mutlu olurum 😊

Hangi gümrük müşaviri ile anlaştınız hocam ?
Benim ürünüm 141 Euro bir krampon ve eşofman takımı istedim totalde 3 parça cumartesi Dhl takip ederken gönderiniz resmî gümrük işlemlerine tabi oldu diyor acaba hafta sonu olduğu için mi öyle kaldı arkadaşım bana hediye göndermişti dhl de fiyatları da tek tek yapmış işte şu ürün fiyatı şu kadar bu bu kadar diye adamlar herhalde fatura yok diye böyle yapmış olabilirler mi yoksa genel bir presedör mi.? Bilgi verirseniz mutlu olurum 😊
Ben gümrük müşaviri tutmadım/anlaşmadım iade ettim ürünü hocam.
Haftasonu olduğu içindir. Dikkat edin 5 adet ve ayda 5 sipariş kuralı var.

Haftasonu olduğu içindir. Dikkat edin 5 adet ve ayda 5 sipariş kuralı var.
Anladım reisim teşekkürler 1 krampon bir adet alt üst short var beni korkutan işte hediye olarak geliyor adamlar gelip vay efendim şöyle fiyat çekelim diyebilirler ondan ötürü şimdiden faturaları vs istedim arkadaştan saolsun gönderdi bana dhl biraz sıkıntılı diyorlar bakalım bekleyip görecez

Hafta sonu olduğu içindir. Dikkat edin 5 adet ve ayda 5 sipariş kuralı var.

Gümrük müşaviri sorguladım 10k fiyat çekiyorlar, FedEx'in kendi partnerleri olur onlar size teklif sunar vs dedi bu resmen insanlardan fazla para almak için kendi ceplerine kurulmuş tuzak gibi.

@maraushi

Geri
Yukarı