10400F undervolt yapmak

GodTierTufi

Hectopat
Arkadaşlar benim işlemcim 10400F BF5 gibi yüksek işlemci isteyen oyunlarda 90 dereceleri gördüğü oluyor. Aydın'da oturuyorum, havalar da sıcak onun da etkisi vardır büyük ihtimal. Stok fan kullanıyorum fan alacak durumda değilim şu anda. Acaba undervolt yapsam sorunu çözebilir miyim? Nasıl yapabilirim hiç 10400F undervoltlayan var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kasanın kapaği kapali ise acarak kullan 7-8 derece civari fark ettip risk seviyelerinden uzak tutar maksimum 100 derece görebiliyor zaten 84 85 problem yaratmaz.
Yeni nesil işlemcilerin birçoğu yüksek sıcaklıklarla çalışıyor korkulacak bir durum değil.

Arkadaşlar benim işlemcim 10400F BF5 gibi yüksek işlemci isteyen oyunlarda 90 dereceleri gördüğü oluyor. Aydın'da oturuyorum, havalar da sıcak onun da etkisi vardır büyük ihtimal. Stok fan kullanıyorum fan alacak durumda değilim şu anda. Acaba undervolt yapsam sorunu çözebilir miyim? Nasıl yapabilirim hiç 10400F undervoltlayan var mı acaba?

Paran denkleşince soğutucu almalısın. Ve XTU ile yaparsın. YouTube'da videolar var.

Forumda u
Evet. Forumda undervolt konularıyla ilgileniyorum. Yardımcı olabilirim.

Hocam bence kasa ile ilgili. Bu işlemci çok ısınan bir işlemci değil çünkü.

Aynen yüksek ihtimal ile kasadan dolayı kasayı masanın altında tutuyordum üste çıkardım bayağı bir fark etti.

Hocam kasanın kapaği kapali ise acarak kullan 7-8 derece civari fark ettip risk seviyelerinden uzak tutar maksimum 100 derece görebiliyor zaten 84 85 problem yaratmaz.
Yeni nesil işlemcilerin birçoğu yüksek sıcaklıklarla çalışıyor korkulacak bir durum değil.

Az önce kasayı masanın altından yukarıya çıkarıp stres testine soktum toplam 5 dakika sürdü test %100 kullanımda maksimum 83 dereceyi gördü normal değil mi bu sıcaklıklar?

Yeni konular

Geri
Yukarı