10400F'den 11400F'e geçmek mantılı mı?

Liquido

Kilopat
Daha fazla  
RX 6600XT karta sahibim. 10400F'de PCI 4 desteği olmadığı için PCI 3 veriyolundan çalışıyor. Ayrıca 3200 MHz RAM'lerimde işlemci ve anakart sınırı yüzünden 2666 MHz olarak çalışıyor. Sizce 11400F ve anakart değiştirsem, PCI4 ve RAM frekans farkından yeteri kadar performans alabilir miyim? Aradaki fiyat farkına değer mi yoksa mantıksız bir hareket mi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının 3060 olması dışında hemen hemen aynı sisteme sahibim, aynı düşünce kafamdan geçiyor. Ancak maliyete değmeyeceğini düşünüyorum şimdilik, en güzeli aceleniz yoksa DDR5'in yaygınlaşmasını beklemek.

RX 6600XT karta sahibim. 10400F'de PCI 4 desteği olmadığı için PCI 3 veriyolundan çalışıyor. Ayrıca 3200 MHz RAM'lerimde işlemci ve anakart sınırı yüzünden 2666 MHz olarak çalışıyor. Sizce 11400F ve anakart değiştirsem, PCI4 ve RAM frekans farkından yeteri kadar performans alabilir miyim? Aradaki fiyat farkına değer mi yoksa mantıksız bir hareket mi olur?
Çok fazla masraf yapmış olursunuz. Elinizdekileri güzel bir fiyattan çıkarabilirseniz eh, belki ama öbür türlü hayır. İlan açıp tok fiyata satmaya çalışın acele etmeyin. Güzel bir fiyata satılırsa içinizin rahat etmesi için geçebilirsiniz.

Gereksiz bir hareket olur.

Mesajlar için teşekkürler. Sanırım istediğim performans için 12400F almam gerekiyor minimum. AMD tarafında da 5600 bakabilirim hangisi daha ucuza gelirse artık.

Son düzenleme:
Mesajlar için teşekkürler. Sanırım istediğim performans için 12400F almam gerekiyor minimum. AMD tarafında da 5600 bakabilirim hangisi daha ucuza gelirse artık.
İstediğiniz performans artışı %5'i bile geçer mi bilmiyorum. Değeceğini düşünmüyorum, karar sizin tabiki.

Yeni konular

Geri
Yukarı