10400F'ten 12400F'ye geçilir mi?

• Konuyu başlatan fiu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 1B
3060 Ti. Allah ne verdiyse oynuyorum. :D
Geçmeniz iyi olur.

Oyuncu sistemi toplayan biri için aşırı gereksiz bir soru bence. Bugün X oyununu oynar yarın gider çok güzel bir multiplayer oyun çıkar CPU sömüren gider onu oynar. Hangi oyunu oynuyorsunun cevabına göre bileşen alınmaz.

Nasıl alınmaz? Mesela Valorant işlemci odaklı olduğu için 1050 ile 12600K kullanan arkadaşım var. Ya da 30k ya bir sistem toplayacağız diyelim. Ya 6900XT-12600K'ya da 6800XT-13600K. Şimdi burada oynanacak oyuna göre alınmayacak mı?

Şu an elimde 10400F ve ASUS TUF Z490 Plus var, satıp 12400F'e geçmek sizce mantıklı olur mu? :D karşılaştırmalara baktığımda +15-20 FPS farkı görüyorum. Malum kasım (indirim) ayındayız adamakıllı indirim yakalarsam yapışmayı düşünüyorum. Siz ne dersiniz? "bu arada ekran kartım 3060 Ti"

Geçilir Intel Core i5-12400F performans olarak zıplama yaşatır ve fiyat olarak indirimlere giren bazı sitelerden alırsanız uyguna bile gelir.

Geçmeniz iyi olur.

Nasıl alınmaz? Mesela Valorant işlemci odaklı olduğu için 1050 ile 12600K kullanan arkadaşım var. Ya da 30k ya bir sistem toplayacağız diyelim. Ya 6900XT-12600K'ya da 6800XT-13600K. Şimdi burada oynanacak oyuna göre alınmayacak mı?
Ömrün boyunca tek oyunu spamlayacaksan buyur al.

Geçilir Intel Core i5-12400F performans olarak zıplama yaşatır ve fiyat olarak indirimlere giren bazı sitelerden alırsanız uyguna bile gelir.

Beni en temelde almaya iten şey bu ay düzgün indirim yakalayıp alma ihtimali. Elimde ki ürünün sarı sitede piyasası 4K gibi falan gözüküyor +1.500 liraya upgrade edebilirsem ederim.

Beni en temelde almaya iten şey bu ay düzgün indirim yakalayıp alma ihtimali. Elimde ki ürünün sarı sitede piyasası 4K gibi falan gözüküyor +1.500 liraya upgrade edebilirsem ederim.

Hatta bazı yerlerde 13.nesiller 12.nesil Intel işlemcilerden daha ucuz bütçenize ek çıkabilirseniz Intel Core i5-13600KF daha uygun şu an için.

Tek oyun demedim oyun tarzından bahsediyorum. Yıllardır AAA oyunlardan keyif alıp oynayan FPS oyunlarını sevmeyen birinin yarın FPS oyuncusu olma ihtimali nedir?
Yahu AAA oynayan adam güçlü bir CPU ya ihtiyaç duymuyor mu? ne sanıyorsunuz bir tek CS:GO, valorant falan mı tek çekirdeğe bakıyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı