1050 TI-8750H performansı nasıl arttırılır?

HDG

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
gtx 1050ti mobile
İşlemci
i7 8750h
i7 8750H
GTX 1050 Ti Mobile
16 GB RAM (2x8)
@erengore abi bunun icin ne yapabiliriz? İslemci ve ekran kartina bir ayar yazarsan sevinirim.
i7 8750H.
GTX 1050 Ti Mobile.
16 GB RAM (2x8)
@erengore abi bunun icin ne yapabiliriz? İslemci ve ekran kartina bir ayar yazarsan sevinirim.

@erengore reis etiket ac bakarim dedin sana zahmet kral.

Son düzenleme:
Aracı yükleyin. Klasöre çıkartın. Ve ThrottleStop Ana Ekranı, ThrottleStop FIVR sekmesi, ThrottleStop TPL sekmelerinin ekran görüntüsünü atın.

@erengore
Aracı yükleyin. Klasöre çıkartın. Ve ThrottleStop Ana Ekranı, ThrottleStop FIVR sekmesi, ThrottleStop TPL sekmelerinin ekran görüntüsünü atın.
@erengore işlemci böyle ekran kartı gtx 1050ti mobile 4gb

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    38,4 KB · Görüntüleme: 33
  • 2.png
    2.png
    39,8 KB · Görüntüleme: 30
  • 3.png
    3.png
    23,1 KB · Görüntüleme: 26
  • 1.png
    1.png
    38,4 KB · Görüntüleme: 25
  • 2.png
    2.png
    39,8 KB · Görüntüleme: 26
  • 3.png
    3.png
    23,1 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
@erengore

@erengore işlemci böyle ekran kartı gtx 1050ti mobile 4gb
Silikonun dandik gibi görünüyor. Fazla zorlamayalım. Sonra sistemin çöker durur.

FIVR sekmesinde ekranın orta üst kısmında 5 birim var. İlk CPU Cache'i seçin. Sonra hemen altındaki kutuyu tikleyin. Offset Voltage bölümü açılacak. Range'i 250mV yap. Offset Voltage'i -100 yap. Apply'a bas.

Aynı işlemi CPU Core'a, İntel GPU ve iGPU Unslice'a da uygula.

Non-Turbo Ratio'yu 1 ayarlayın ve Apply'a basın.

Disable and Lock Turbo Power Limits kutusunu tikleyin.
FIVR sekmesinde ekranın sağ en alt köşesinde 3 seçenekli kutudan en alttakini seçin ve Apply'a basın.

TPL sekmesinde:
PL1'in Clamp tikini kaldırın.
Power Limit 4'te sağdaki kutuya 0 değerini girin ve Apply'a basın.

Bunlar fazlasıyla yeterli gelecektir. MSI Afterburner üzerinden de GPU'yu ayarlamak güzel olabilir. Bu ayarları bir deneyin.

Silikonun dandik gibi görünüyor. Fazla zorlamayalım. Sonra sistemin çöker durur.

Fıvr sekmesinde ekranın orta üst kısmında 5 birim var. İlk CPU Cache'i seçin. Sonra hemen altındaki kutuyu tikleyin. Offset voltage bölümü açılacak. Range'i 250mv yap. Offset Voltage'i -100 yap. Apply'a bas.

Aynı işlemi CPU Core'a, Intel GPU ve iGPU Unslice'a da uygula.

Non-Turbo Ratio'yu 1 ayarlayın ve Apply'a basın.

Disable and lock Turbo Power limits kutusunu tikleyin.
Fıvr sekmesinde ekranın sağ en alt köşesinde 3 seçenekli kutudan en alttakini seçin ve Apply'a basın.

Tpl sekmesinde:
PL1'in clamp tikini kaldırın.
Power limit 4'te sağdaki kutuya 0 değerini girin ve Apply'a basın.

Bunlar fazlasıyla yeterli gelecektir. MSI Afterburner üzerinden de GPU'yu ayarlamak güzel olabilir. Bu ayarları bir deneyin.

@erengore Günaydın kral. Senin yaptığın makalede ana sayfada da tikleri falan kaldırıyorduk onla ilgili hiçbir şey yapmadık. Ve tpl kısmında PL1'in clamp tiki hangisini dediğini anlamadım dediklerin arasından onu bulup yapamadım. Ve ekran kartının da bulunduğu hepsini beraber gönderiyorum.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    263,9 KB · Görüntüleme: 33
@erengore Günaydın kral. Senin yaptığın makalede ana sayfada da tikleri falan kaldırıyorduk onla ilgili hiçbir şey yapmadık. Ve tpl kısmında PL1'in clamp tiki hangisini dediğini anlamadım dediklerin arasından onu bulup yapamadım. Ve ekran kartının da bulunduğu hepsini beraber gönderiyorum.
TPL sekmesinde Disable Power Limit Control tikini kaldırın. PL1 üzerindeki Clamp tikini kaldırın. Hatta PL1'e 50W girin. PL2'yi de 60W ayarlayın. Apply'a basın.

O ana sayfadaki tikleri de kaldırın. Sonrasında Turn On'a basıp Save'e basın.

Bu arada -100 değeri çalıştıysa tüm birimleri (System Agent hariç.) -125 Offset Voltage ayarlayın.

Bu arada bunların hepsini yaptıktan sonra da DDU ile NVIDIA sürücülerini güvenli modda silip 472 ile başlayan Recomended ekran kartı sürücüsünü kurun. NVIDIA'nın sitesinden o sürücüyü indirebilirsin. Beta ve arşiv sürücüleri sekmesine gitmen gerekiyor.

TPL sekmesinde Disable Power Limit Control tikini kaldırın. PL1 üzerindeki Clamp tikini kaldırın. Hatta PL1'e 50W girin. PL2'yi de 60W ayarlayın. Apply'a basın.

O ana sayfadaki tikleri de kaldırın. Sonrasında Turn On'a basıp Save'e basın.

Bu arada -100 değeri çalıştıysa tüm birimleri (System Agent hariç.) -125 Offset Voltage ayarlayın.

Bu arada bunların hepsini yaptıktan sonra da DDU ile NVIDIA sürücülerini güvenli modda silip 472 ile başlayan Recomended ekran kartı sürücüsünü kurun. NVIDIA'nın sitesinden o sürücüyü indirebilirsin. Beta ve arşiv sürücüleri sekmesine gitmen gerekiyor.
hocam her şeyi yaptım teşekkürler. msı afterburner dan aşırtma yapacak mıyız yoksa hepsi tamam mıdır?

hocam her şeyi yaptım teşekkürler. msı afterburner dan aşırtma yapacak mıyız yoksa hepsi tamam mıdır?
Dilersen +200 Core +500 Memory basabilirsin ona da.

ThrottleStop'lu mesajımı dilersen çözüm olarak raporlayabilirsin iyiye gittiğini gördüysen.

Dilersen +200 Core +500 Memory basabilirsin ona da.

ThrottleStop'lu mesajımı dilersen çözüm olarak raporlayabilirsin iyiye gittiğini gördüysen.

200'e 500 de PC bir süre sonra donuyor. -140 yaptım. Ve adaptör değiştirdim 120Wtan 150W adaptore geçtim.

200'e 500 de PC bir süre sonra donuyor. -140 yaptım. Ve adaptör değiştirdim 120Wtan 150W adaptore geçtim.
@erengore

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240111_195451_Studio.jpg
    Screenshot_20240111_195451_Studio.jpg
    133,8 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:

Geri
Yukarı