1050 Ti alınır mı?

Şu an bütçeniz buna el veriyorsa alın gitsin. 1050 Ti güzel bir kart. Herkes ister çok üst düzey bir ekran kartlı sistem olsun ister ama durumlar bu. Akrabamda GTX 970 var çatır çatır hala oynuyor. Valorant CS:GO veya FIFA oynarsın. Hikaye tabanlı oyunlara gelince zaten 2-3 sene de bir hikaye tabanlı oyun çıkıyor o zaman kadar toparlarsın iki ayda bir hikaye tabanlı oyun çıkmıyor. Oyunlar AAA oyun olduğu için işçilik çok. Arkham Knight, The Witcher 3, Skyrim gibi birçok oyunu açıyor zaten sen bu oynamadığın oyunları bitirene kadar yeni bir sistem toplayacak zamana ve maddi güce ulaşırsın. Arkadaşın biri demiş oynatmadığı oyunlar var diye. Benim eski sistemde 2 GB Radeon 7800 ile Batman Arkham kısa kısa bitirdim. Zaten araba sürerken takılıyor :) Onun dışında birçok oyunu oynadım. Low olmuştur FPS düşük olmuştur ama hikaye tabanlı oyunlarda gidiyor.

Son düzenleme:
Adam 3-5 yıl sonrasını düşünüyor olsa zaten 1050Tİ için sizlere soru sormaz.

930mx ile oynuyorsam 1050Tİ için 5 yıl sonra da oynar.
Adam sormuş alınır mı diye bizim fikirlerimizi sormuş illa da ben 1050Tİ alacağım arkadaş dememiş.

2 3 yıla son model bir sistem toplayacak durumda olurum zaten dostum şu an için idareten topluyorum bunu.
Hocam yine de idareten topluyorsanız da aynı fiyata veya 200-300 fazlasına RX 570'ler var onlardan alın bir tane 1050Tİ'dan çok daha iyi en azından sistem değişene kadar adam akıllı bir kartınız olsun hem fiyat farkı da ya çok az olur ya da olmaz bizim arkadaş 1600'e almıştı geçen ay.

Dostlar merhaba, ben Valorant CS:GO ve FIFA gibi oyunları stabil şekilde oynatmak için uygun bütçeli bir sistem topluyorum gözüme 1050 Ti ve 1060 ekran kartlarını kestirdim ikinci el olarak temiz buldum ikisinden de fakat aralarında 1500 TL fark var sizce bu farkı ödemeye değer mi yoksa 2000 TL'ye ASUS STRIX 1050 Ti mı alayım?
5 yıl boyunca 1050 Ti 4 GB Oc modelini kullanmış biri olarak, şu ana kadar çıkmış nerdeyse bütün oyunları low ayarlardada olsa oynarsın. Ben en son RDR2'yi bitirip satmıştım. En düşük ayarlarda 37-43 fps arası veriyordu. Optimizasyon özürlüsü Cyberpunk 2077 bile oynadım kısa bir süre. İşine yarar yani kısaca.
Yalnız şu 1500 liralık fark dikkatim çekti. 2000 TL'ye 1050 Ti Strix güzel fiyatta, 1060'a 3.500 TL'ye mi buldunuz ki? Eğer öyleyse baya kazıkmış yani onu belirteyim. O fiyatlara 1660 alınır ikinci elde.

Yorumlarınız için çok teşekkürler ASUS Strix 1050ti modelini satın aldım. 3 gündür Valorant CS:GO gibi oyunlarda sorunsuz işimi görüyor, diğer yüksek gereksinim isteyen oyunları konsolumdan oynuyorum zaten.

Geri
Yukarı