1050 Ti fan kontrolü için uygulama önerisi

RPM bile göstermiyorsa zorlama hocam. Zaten 75W kartı bile soğutamıyorsa o soğutma bi' uyuşmazlık vardır.
Eski soğutucuyu neden değiştirdiniz?
Ben değiştirmedim hocam.Aldığımda kart bile çalışmıyordu şimdi kart kod 43 verdi bence kesinlikle sürücü kaynaklı sorun.

Kod 43 çipset arızası demek hocam geçmiş olsun. Reballing yaptırt derdim de fırınlanmış at çöpe.
Hocam aygıtı kaldır deyince düzeldi sorunsuz çalışıyor şuan.(yenile yapinca 1050 ti gözüktü).

Sanmıyorum hocam nereden anlayabilirim ki RPM bile gözükmüyor.

Anlamanın başka yolu var mı?örneğin telefonun kamerasından video çekerken hızı arttırsam belli olur mu?

Hocam aygıtı kaldır deyince düzeldi sorunsuz çalışıyor şuan.(yenile yapinca 1050 ti gözüktü).
Driver kurunca siyah ekran, bozulma, kapanma vs. oluşuyorsa çipset sorunlu veya VRAM arızası demektir tecrübelerime dayanarak söylerim.
Driver yokken görüntü alman da bir şey ifade etmez zaten bir işine yaramaz o şekilde.

Driver kurunca siyah ekran, bozulma, kapanma vs. oluşuyorsa çipset sorunlu veya VRAM arızası demektir tecrübelerime dayanarak söylerim.
Driver yokken görüntü alman da bir şey ifade etmez zaten bir işine yaramaz o şekilde.
Yok hocam yanlış anladınız driver kuruluyken görüntü alıyorum sorun yok kartta sadece kendini kapatıyor onu çözemedim dediğiniz gibi derece ile alakasi yokmuş. Karttan oyun bile oynadım hocam.

Yok hocam yanlış anladınız driver kuruluyken görüntü alıyorum sorun yok kartta sadece kendini kapatıyor onu çözemedim dediğiniz gibi derece ile alakasi yokmuş. Karttan oyun bile oynadım hocam.
Hmm, o zaman deneme yanılma ile bulacaksınız hocam sorunu. Ben olsam güç kaynağından başlardım elemeye.

Olabilir hocam 12W kanalından 216W veriyormuş.

Evet hocam sorun PSU kaynaklı anakarta 40 işlemciye 75 ekran kartına 75 190 etti bile diğer aygıtları saymadan. Fana elimi koydum 25'ten 100e aldım hızlandı Afterburner kapalı olursa açmıyor bile fanları.

FurMark sonucu olarak şu an 70 FPS 2.5 dakika 60 derece diyebilirim.

Kısacası sorun tahminimce PSU'da Afterburner sağlam kartın kendi fan kontrolü sorunlu.

Kartın çekeceği watt degerini dusurme sansim var mi?(12 watt kadar) @kino @Revainer

@Yigithan Yildirim

Son düzenleme:
Olabilir hocam 12W kanalından 216W veriyormuş.

Evet hocam sorun PSU kaynaklı anakarta 40 işlemciye 75 ekran kartına 75 190 etti bile diğer aygıtları saymadan. Fana elimi koydum 25'ten 100e aldım hızlandı Afterburner kapalı olursa açmıyor bile fanları.

FurMark sonucu olarak şu an 70 FPS 2.5 dakika 60 derece diyebilirim.

Kısacası sorun tahminimce PSU'da Afterburner sağlam kartın kendi fan kontrolü sorunlu.

Kartın çekeceği watt degerini dusurme sansim var mi?(12 watt kadar) @kino @Revainer

@Yigithan Yildirim
Power Limit'i düşürebilirsin kademe kademe.

Geri
Yukarı