1050 Ti i5 7400 sistem Valorant'ta FPS düşüşü oluyor

Tigonn

Decapat
RAM
8 gb
SSD veya HDD modeli
500 gb ssd 1tb hd
Ekran kartı
1050ti 4gb
Anakart
asus b250g
İşlemci
i5 core 7400
Sistemimin özellikleri bunlar:
1050 Ti 4 GB ASUS.
i5 7400.
8 GB RAM.

Bu sistemle Valorant'ta ani droplar yiyorum. İşlemci %100 kullanılıyor. Bunun kesin nedeni ne olabilir?

Sistemimin özellikleri bunlar:
1050 Ti 4 GB ASUS.
i5 7400.
8 GB RAM.

Bu sistemle Valorant'ta ani droplar yiyorum. İşlemci %100 kullanılıyor. Bunun kesin nedeni ne olabilir?

Güncelleştirmelerinizi yaptınız mı? Bilgisayarınızda mining virüsü tarzı şeylerde olabilir.

İşlemcinize eski diyemeyiz iyi bir işlemci RAM tek kanal diyeceğim ama o kadar da etkisi yok ki internet kafe de Valorant oynadığım sistem de bu tarzdı oyun kaynaklı olabilir veya ummadığım gibi tek kanal RAM'den de kaynaklı olabilir.

Valorant için 4 çekirdek yetersiz gelmeye başladı son güncellemeler ile oyunun CPU güç limiti arttı yani ani drop RAM ve işlemciden kaynaklı onun dışında virüs olabilir.
7500 var bende de yedek sistemde, bundan birkaç ay öncesine kadar oynadığımda işlemci sadece 720p düşük ayarlarda %90-95 civarında çalışıyordu, 1080p Low'da %80-85 civarıydı ancak rahatsız edici drop vs yapmıyordu. Ortalama 170-220 FPS arası bir performansı vardı. Yetersiz demek bilemiyorum, belki 240FPS+ oyunculuk için evet belki olabilir fakat daha çok tekli çekirdek gücüyle alakalı bir durum mesela söz konusu 5GHz bir 7600K olsaydı 200-250 FPS civarı rahat verirdi diye düşünüyorum.

Bu da bahsettiğim Valo videosu, kendim almıştım zamanında:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

7500 var bende de yedek sistemde, bundan birkaç ay öncesine kadar oynadığımda işlemci sadece 720p düşük ayarlarda %90-95 civarında çalışıyordu, 1080p Low'da %80-85 civarıydı ancak rahatsız edici drop vs yapmıyordu. Ortalama 170-220 FPS arası bir performansı vardı. Yetersiz demek bilemiyorum, belki 240FPS+ oyunculuk için evet belki olabilir fakat daha çok tekli çekirdek gücüyle alakalı bir durum mesela söz konusu 5GHz bir 7600k olsaydı 200-250 FPS civarı rahat verirdi diye düşünüyorum.

Bu da bahsettiğim Valorant videosu, kendim almıştım zamanında:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim gözlemlediğim bu i5 7600K ile 7400 arasında fark çok 7600k OC ile tek çekirdekte i3 10100F modeline eş değer oluyor.

Benim gözlemlediğim bu i5 7600K ile 7400 arasında fark çok 7600k OC ile tek çekirdekte i3 10100F modeline eş değer oluyor.
Evet hocam doğrudur, hatta zamanında izlediğim bir GTA V videosunda 7400 ile 7500 arasında bile belli başlı farklar vardı tabii bu fark 7600K kadar uçuk değildir büyük ihtimal.

Güncelleştirmelerinizi yaptınız mı? Bilgisayarınızda mining virüsü tarzı şeylerde olabilir.

Güncelleştirmelerim tam. Virüs olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
İşlemcinize eski diyemeyiz iyi bir işlemci RAM tek kanal diyeceğim ama o kadar da etkisi yok ki internet kafe de Valorant oynadığım sistem de bu tarzdı oyun kaynaklı olabilir veya ummadığım gibi tek kanal RAM'den de kaynaklı olabilir.

RAM'in 2 kanal olması mı lazım. Bende tek kanal 8 GB var da

Geri
Yukarı