1050 Ti için 2800 TL'ye işlemci ve anakart önerisi

• Konuyu başlatan we1N
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 938
O zaman dediğim gibi 1600 AF ve B450M S2H alın, fazlasıyla yeterli olur. Üzerinde alacağınız işlemcilerin oyun performansında etkisi olmaz.
Hocam 1600 AF' de güçlü bir işlemci ancak 3600 daha güçlü ve iyi bir performans sunar diye düşünüyorum özellikle savaş için ani değişikliklerin çok yaşandığı bir oyunda.

Hocam 1600 AF'de güçlü bir işlemci ancak 3600 daha güçlü ve iyi bir performans sunar diye düşünüyorum özellikle savaş için ani değişikliklerin çok yaşandığı bir oyunda.

Dostum Online oyunlarda GPU kullanımı daha fazla olur sadece, ama 1600 AF'den farkı gözle görülemez çünkü zaten arkadaşın monitörü en fazla 144hzdir diye tahmin ediyorum. 1600 AF ile drop falan yaşamaz ve FPS de 144'lerin altına inmez zaten. Ne gereği var 800-900 TL daha fazla vermenin.

Dostum Online oyunlarda GPU kullanımı daha fazla olur sadece, ama 1600 AF'den farkı gözle görülemez çünkü zaten arkadaşın monitörü en fazla 144hzdir diye tahmin ediyorum. 1600 AF ile drop falan yaşamaz ve FPS de 144'lerin altına inmez zaten. Ne gereği var 800-900 TL daha fazla vermenin.
Valorant'da GPU değil işlemci daha ön plandadır bilginize neyse sizin dediğiniz gibi olsun uzatmaya gerek yok umarım arkadaş istediği verimi alır 1600 AF' den.
Hocam bu arada aktif olarak Valorant oynamıyorsanız belirteyim belki hala eski Valorant'a göre yorum yapıyor olabilirsiniz Valorant son güncellemelerden sonra optimizasyon sorunları ile karşıya karşıya geldi zaten kötü olan optimizasyon iyice kötüleşti ve yeni yamadan oyunun sistem gereksinimlerini bir tık yukarı çektiler diye biliyorum oyunu oynayan biri olarak beta sürecinde 150 FPS gören ben şuan 40 FPS'ye hapsoldum.

Valorant'ta GPU değil işlemci daha ön plandadır bilginize neyse sizin dediğiniz gibi olsun uzatmaya gerek yok umarım arkadaş istediği verimi alır 1600 AF'den.
hocam bu arada aktif olarak Valorant oynamıyorsanız belirteyim belki hala eski Valorant'a göre yorum yapıyor olabilirsiniz Valorant son güncellemelerden sonra optimizasyon sorunları ile karşıya karşıya geldi zaten kötü olan optimizasyon iyice kötüleşti ve yeni yamadan oyunun sistem gereksinimlerini bir tık yukarı çektiler diye biliyorum oyunu oynayan biri olarak beta sürecinde 150 FPS gören ben şu an 40 FPS'ye hapsoldum.

Evet işlemci daha ön plandadır, 1050 Ti için de 1600 AF o oyun için yeterlidir. 3600 alırsa 10-20 FPS belki daha fazla alır ama bu oyun perforamansına zaten etki etmez ve sadece Valorant, CS gibi oyunlarda olur. Ekran kartı değiştirmeyi de düşünmüyor 3600 almaya gerek yokk.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet işlemci daha ön plandadır, 1050 Ti için de 1600 AF o oyun için yeterlidir. 3600 alırsa 10-20 FPS belki daha fazla alır ama bu oyun perforamansına zaten etki etmez ve sadece Valorant, CS gibi oyunlarda olur. Ekran kartı değiştirmeyi de düşünmüyor 3600 almaya gerek yokk.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki hocam sizin dediğiniz gibi olsun umarım arkadaş sorun yaşamaz dediğim gibi oyuna yeni güncellemeler geldi ve sizin gösterdiğiniz video 7 ay öncesinden neyse artık ben diyeceğimi dedim gerisi arkadaşa kalmış kendi tercihi.

Peki hocam sizin dediğiniz gibi olsun umarım arkadaş sorun yaşamaz dediğim gibi oyuna yeni güncellemeler geldi ve sizin gösterdiğiniz video 7 ay öncesinden neyse artık ben diyeceğimi dedim gerisi arkadaşa kalmış kendi tercihi.

1600 AF'yi zayıf bir işlemci mi sanıyorsunuz? Video tarihine özellikle baktım bu bulduğum en yenisiydi de ne kadar değişiklik olabilir, oyunun altyapısı aynı zaten. Gereksiz uzadı, sadece Valorant'ta 10-20 FPS fazla almak için 800-900TL fazla vermek mantıklı geliyorsa, konu sahibi 3600 alsın.

O zaman dediğim gibi 1600 AF ve B450M S2H alın, fazlasıyla yeterli olur. Üzerinde alacağınız işlemcilerin oyun performansında etkisi olmaz.
1050Ti ile 1600af & 3600 fps testlerine bakın isterseniz. Aralarında fark olduğunu göreceksiniz. (Valorant için)

Ayrıca drop konusunda emin misiniz 144 altına düşersem hayal kırıklığına uğrarım, valorant çok sıkıntılı bir oyun Internet kafede oynadığımda sağlam bir bilgisayarda bile anlık olark -100 fps düştüğünü bile görmüşlüğüm var

Son düzenleme:
1050 Ti ile 1600 AF & 3600 FPS testlerine bakın isterseniz. Aralarında fark olduğunu göreceksiniz. (Valorant için)

Ayrıca drop konusunda emin misiniz 144 altına düşersem hayal kırıklığına uğrarım, Valorant çok sıkıntılı bir oyun ınternet kafede oynadığımda sağlam bir bilgisayarda bile anlık olark -100 FPS düştüğünü bile görmüşlüğüm var.

Dediğim gibi fark olur ama bu gözle görülür ciddi bir fark olmaz. Eğer 1600 AF de drop olursa 3600'de de olur o zaman. Aralarında ciddi fark olan işlemciler değiller. Size kalmış her şeyi konuştuk. Sadece 1 oyun için öyle bir fiyat farkı verecekseniz 3600 tercih edin.

Geri
Yukarı