1050 Ti için anakart ve işlemci tavsiyesi

Emre Meriç

Hectopat
Herkese İyi Günler;

2010 yılından beri kullandığım parçalar artık iflas etmek üzere olduğu için ya parçalarımı yenilemem lazım ya da sıfır kasa almam gerek. Maalesef ki bilgisayar parçalarından ve modellerinden çok iyi anladığım söylenemez, fakat anakart ve işlemcimi değiştirdikten sonra (daha önce ekran kartı ve RAM takviyesini bir şekilde gerçekleştirdim) bilgisayarın daha makul fiyata toparlanabileceğini düşünüyorum.

Bilgisayar özelliklerime göre en uygun parçaları söylerseniz beni gerçekten çok mutlu edersiniz şimdiden teşekkür ediyorum.

İşletim Sistemim: Windows 10 Home 64 Bit
İşlemci: intel i5-650
Anakart: Foxconn H55MXV Series
Ekran Kartı: NVIDIA Geforce GTX 1050 Ti (yaklaşık 2 sene evvel yeniledim)
Bellekler: 4 GB Kingston 1333Mhz - 4 GB G.Skill 1333Mhz (öncesinde 2x2 GB toplam 4 GB RAM vardı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe kısıtlıysa;
G4560
B250M Pro-vd (H110M Pro-vd)
8 GB DDR4 2400 MHz (8 GB DDR4 2133 MHz) 👍

Bütçe çok kısıtlı değil, kendim araştırdığım kadarıyla buradaki konulara da bakarak bahsettiğiniz b250m pro-vd anakartı güzel gözüküyor fakat bu anakarta i5 7400-7500 gibi işlemciler uyumlu olur mu? herhangi bir problem çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe çok kısıtlı değil, kendim araştırdığım kadarıyla buradaki konulara da bakarak bahsettiğiniz b250m pro-vd anakartı güzel gözüküyor fakat bu anakarta i5 7400-7500 gibi işlemciler uyumlu olur mu? herhangi bir problem çıkar mı?
Herhangi bir sorun çıkarmaz uyumludur. Hatta 1050Tİ'yi satıp üzerine biraz ekleyip 2.el temiz bir ekran kartı yükseltmesi de yapabilirsin bence.

4000TL bandında DADG2 adlı sistem mevcut. Size tavsiyem onu almanız. GTX 1050 Ti'den kat ve kat güçlü bir kart var. GTX1050 Ti'yi satıp kendinize para ayırmış olursunuz hem.
Msı B450M Pro-M2 V2 Anakart
Ryzen 5 2600 İşlemci
2x8 Gb G.Skill RipjawsV 3000Mhz
Benim donanıma bu 3'lü uygun olur mu? 1050 Ti uyum sorunu yaşar mı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı