1050 Ti için en stabil NVIDIA sürücüsü hangisi?

Konuda sorulan şey GTX 1050 Ti kartım için en stabil sürücü hangisi? Bunu bir kenara yazalım.

Şimdi ise sizin ilk yanıtınıza bakalım;

NVIDIA GeForce Experience indirip sürücüyü en güncel ve stabil sürücüyü oradan indirebilirsiniz.

Size en güncel sürücüyü nasıl yükleyeceğini sormamış, keza bilginiz olsa en güncel en stabil kafasında olmazsınız. Size ilk önerim, stabil kelimesinin anlamını öğrenmeniz olacak.

Şimdi ise diğer mesajınıza yanıt verelim;

Resmi, stabil, deneysel olmayan, eski kartlarını bile güncel tutan NVIDIA sürücülerini kullanmayıp siz ne kullanıyorsunuz hocam? 🤣

Ben o manada bir şey yazdığımı zannetmiyorum. Konuyu başka yerlere çekmeye, çarpıtmaya hiç gerek yok. Güncel dediğimiz sürümler için konuşuyorum, her yenisi çıktığında bir taraftan kazandırırken bir taraftan kaybettiriyor açıkça. Valorant'ta 10 FPS artıyorsa CS2'de 10 FPS azalıyor gibi düşünebilirsiniz.

GeForce Experience gereksiz yükten başka bir şey değil, arkada kullandığı 20 MB belleğe yazık. Otomatik sürücü güncellemek sağlıklı bir şey değil, ne bileyim. Kalıntı kalır, eski sürümü kurar, hata çıkartır vs.

Konu sahibi ile aynı ekran kartını kullanıyorum, 1050 Ti. 2. Yılı oldu hala aynı sürümü kullanıyorum, 472.12. Bu sürüm en stabil sürücüler arasında yer alıyor. Bunu alıp NVCleanstall ile düzenleyip telemetri vb. gereksiz öğelerden arındırırsak daha da temiz hale getiriyorsunuz, katkı sağlıyor. Kurulumdan önce DDU ile kalıntıları yok ediyorsunuz, bu kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
@as a god konu sahibi arkadaş en stabil sürümü sormuş, sen de tek bir sürümü kullanması gerektiğini söylüyorsun. Kimden gördün veya öğrendin bilmiyorum ama her zaman en son gönderilen resmi sürümü kullanmalısın. Çünkü sabit bir sürüme bağlı kalmak sonrasında gelen hata giderilmesi ve stabilizasyondan mahrum kalmak demektir. Güncellemeden sonra FPS kaybın oluyorsa bu her zaman sürücü güncellemesinden kaynaklanmaz, başka bir sürü sebep de olabilir. Oyunlar güncelleniyor, büyüyor veya grafik güncellemeleri alıyor. Sırf bu yüzden bile FPS 'in düşüyor olabilir. Yüklediğin başka yazılımlar arka planda hizmet verdiği için FPS 'in düşebilir. Zaten bilgin ve tecrüben olsa tek bir sürüme bağlı kalınmaması gerektiğini bilirsin. Sana tavsiyem öğrendiğin birkaç terimi yerli yersiz kullanmamalısın, DDU ve NVCleanstall terimlerini ilk duyduğun videoyu sonuna kadar izle.

@as a god konu sahibi arkadaş en stabil sürümü sormuş, sen de tek bir sürümü kullanması gerektiğini söylüyorsun. Kimden gördün veya öğrendin bilmiyorum ama her zaman en son gönderilen resmi sürümü kullanmalısın. Çünkü sabit bir sürüme bağlı kalmak sonrasında gelen hata giderilmesi ve stabilizasyondan mahrum kalmak demektir. Güncellemeden sonra FPS kaybın oluyorsa bu her zaman sürücü güncellemesinden kaynaklanmaz, başka bir sürü sebep de olabilir. Oyunlar güncelleniyor, büyüyor veya grafik güncellemeleri alıyor. Sırf bu yüzden bile FPS 'in düşüyor olabilir. Yüklediğin başka yazılımlar arka planda hizmet verdiği için FPS 'in düşebilir. Zaten bilgin ve tecrüben olsa tek bir sürüme bağlı kalınmaması gerektiğini bilirsin. Sana tavsiyem öğrendiğin birkaç terimi yerli yersiz kullanmamalısın, DDU ve NVCleanstall terimlerini ilk duyduğun videoyu sonuna kadar izle.

Hata aldığın halde aynı sürümü kullan diyen olmadı ki. Konu sahibi ile aynı kartı kullanıyorum ve bir tavsiye veriyorum. Bende bunca zaman en problemsiz bu çalıştı, diğerleri iş görmüyor. Sürücü güncellemesinden sonra aldığım düşük değerleri başka neye bağlayayım, pardon? Hata düzeltmelerinden mahrum kalırmışız :) Hele ki eski, yapabileceğin işlemlerin sınırlı olduğu bilgisayarlarda güncellemekten bahsediyorsunuz. Yerli yersiz falan hikaye uydurmuşsunuz yine. Ayrıca FPS arttırma videolarından ilham aldığımı zannetmen ironik. Ezbere sürücü güncelle kanka, güncel olmak iyidir diye düşünüp durabilirsiniz ancak.

@as a god FPS arttırma videolarından ilham aldığını söyleyen kim pardon ? Yazdığım mesajı okuyup anla sonrasında yaz. Eski bir kart olabilir ancak en son gönderilen sürücüyü kullanmak diğer eski sürümleri kullanmaktan daha güvenli ve stabil olacaktır. Sen bildiğin gibi kullan ancak hangi kaynağa bakarsan bak tavsiye edilen her zaman en son gönderilen sürümdür. Sürücü sürümleri de oyunlara göre güncelleniyor ve stabilizasyon kazandırılıyor. Sadece kendi yaptığınla ve deneysel hareketlerinle başkasına tavsiyede bulunursan aynı sonucu başkasına kazandıramazsın.

@as a god FPS arttırma videolarından ilham aldığını söyleyen kim pardon ? Yazdığım mesajı okuyup anla sonrasında yaz. Eski bir kart olabilir ancak en son gönderilen sürücüyü kullanmak diğer eski sürümleri kullanmaktan daha güvenli ve stabil olacaktır. Sen bildiğin gibi kullan ancak hangi kaynağa bakarsan bak tavsiye edilen her zaman en son gönderilen sürümdür. Sürücü sürümleri de oyunlara göre güncelleniyor ve stabilizasyon kazandırılıyor. Sadece kendi yaptığınla ve deneysel hareketlerinle başkasına tavsiyede bulunursan aynı sonucu başkasına kazandıramazsın.

Aynı sonucu kazandırmak gibi bir amacımız yok. Deneyimler belirtilir, çoğunluğa göre deneme yapılır. Hicbir konuda, hicbir yazılım, hicbir donanıma aynı etkiyi yaratacak diye bir kaide yok zaten. Biliyorum, nereye bakarsan en güncel diyeceğini. Lakin sabit oyuncular genelde en stabil olduğu düşünülen, hatasız sürümü kullanmaya devam edecektir. İyi geceler dilerim..

Yeni konular

Geri
Yukarı