1050 Ti ile 144 Hz kullanamamak

Hocam normalde ilk arkadaşım aldı, en fazla 120Hz kullanabiliyor. Ben de şimdi aldım ve yanında HDMI geliyormuş. Ama 2.0 mı bilmiyor. En baştan direkt DP mi alayım?
HDMI 2.0 almanızda fayda var. Çünkü sizin laptopunuzun çıktığı zamanlar büyük ihtimalle 1.4 kablolar kullanılıyordu HDMI için. O yüzden 2.0 kablo dönüştürücüden daha kesin bir sonuç olacktır.

HDMI 2.0 almanızda fayda var. Çünkü sizin laptopunuzun çıktığı zamanlar büyük ihtimalle 1.4 kablolar kullanılıyordu HDMI için. O yüzden 2.0 kablo dönüştürücüden daha kesin bir sonuç olacktır.

Ben şuan 1650 ekran kartlı masaüstü sistem kullanıyorum. Fazla kayıpta vermek istemiyorum. Ben de o zaman 2.0 HDMI kablosu kullanayım.

HDMI üzerinden farklı kablolar denemenize rağmen halen maksimum 120 alıyorsanız, Abra A5 v9.2'de mini Display Port bulunuyor. Mini DP to DP kablosu alarak bağlarsanız 144 Hz alabilirsiniz yeni monitörünüzde.
Örnek kablo: Baseus enjoyment mini Display Port to Display Port çevirici kablo, 1.5 M, Siyah/Gri Baseus Enjoyment Mini Displayport To Displayport Çevirici Kablo, 1.5 M, Siyah/Gri : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Peki bu bilgisayar özelinde konuşmayacak olsak, normal bir 1650 ekran kartlı masaüstü bilgisayarda 144Hz monitör kullanıacağım. HDMI mı yoksa DP kablosu arasından hangisini kullanmak mantıklı. Kayıp yaşamak istemiyorum.

Peki bu bilgisayar özelinde konuşmayacak olsak, normal bir 1650 ekran kartlı masaüstü bilgisayarda 144Hz monitör kullanıacağım. HDMI mı yoksa DP kablosu arasından hangisini kullanmak mantıklı. Kayıp yaşamak istemiyorum.
Kesinlikle DP, eğer monitörünüzde hoparlör varsa ve kullanmak istiyorsanız mecburen HDMI. (Gerçi ses aktaran DP sürümleri var mı bilmiyorum ama.) Performans olarak her zaman DP önerilir.

Kesinlikle DP, eğer monitörünüzde hoparlör varsa ve kullanmak istiyorsanız mecburen HDMI. (Gerçi ses aktaran DP sürümleri var mı bilmiyorum ama.) Performans olarak her zaman DP önerilir.

Ben şimdi DP ile bağlasam Nvidia denetim masasını full açık haliyle kurcalayabilirim değil mi? HDMI da izin vermiyordu.

Ben şimdi DP ile bağlasam Nvidia denetim masasını full açık haliyle kurcalayabilirim değil mi? HDMI da izin vermiyordu.
Çünkü büyük ihtimalle HDMI çıkışı işlemcinin grafik birimine bağlı. Mini DP’nin de işlemci grafik birimine bağlı olduğunu hiç sanmıyorum, çok büyük ihtimalle harici ekran kartına bağlıdır. Bu da NVIDIA Denetim Masası’na tam şekilde erişmenizi sağlayabilir. Aynı sorunu yaşadığımız bir arkadaşıma bu kabloyu aldırarak çözmüştüm. O da HDMI üzerinden maksimum 120 alabiliyordu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı