1050 Ti LoL için overclock

Hocam oynanışa etki ediyor mu? Sonuçta 60 FPS'in altına inmediği sürece sıkıntı yok.

FurMark testini yaptım 90derecelere çıkınca programı kapattım ssini alıp hocam :D LoL'de bu derecelere cıkmıyor tabii ki en fazla 55 gördüm.
Overclock yapıp kartı zorlamak yerine termal macunu yenile ve fanlarını temizlemeyi dene önce.
fanlar temiz komprosör aletim var ayda bir temizliyorum macunları yenileyelide 2hafta oluyor.
En son yaptığım OC ayarlarıda bu şekilde.

Dosya Ekleri

• fur.png
    fur.png
    2,2 MB · Görüntüleme: 27
  • ovcer.png
    ovcer.png
    467,8 KB · Görüntüleme: 19
FurMark testini yaptım 90derecelere çıkınca programı kapattım ssini alıp hocam :D LoL'de bu derecelere cıkmıyor tabii ki en fazla 55 gördüm.

fanlar temiz komprosör aletim var ayda bir temizliyorum macunları yenileyelide 2hafta oluyor.
En son yaptığım OC ayarlarıda bu şekilde.
Karttaki ocyi geri çek orda geri alma tuşu var bir de öyle furmark yap. Sıcaklığın bu kadar olmaması lazım.

Arkadaşlar selamlar, 1050 Ti kullancısıyım. Ekran kartı yaklaşık 3 yıllık ve yavaş yavaş performansında düşmeler gözlemledim. Sadece bir tek oyun oynuyorum o da LoL ve FPS'im 70 80'lere kadar düştüğü için overclock yapmak istiyorum. Bana uygun değeri nasıl bulabilirim? MSI Afterburner'da ya da şöyle söyleyeyim, hız aşırtmanın ekran kartı oyun içinde strese girince zararlı olmaya başlayacağını nasıl anlayabilirim? Birkaç değerle oynadım baktıgım videolarda ekran kartının ısısı hiç 48 dereceden yukarı çıkmadı. Sınır nedir? Bu ayarları ne kadar fulleyebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

LoL de o kart 180 200 FPS vermeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı