1050 Ti overclock nasıl yapılır?

Gökhan Kale

Centipat
Arkadaşlar ASUS ROG STRIX 1050 Ti OC modeli var ve overclock yapmayı düşünüyorum nasıl yapacağım yardımcı olur musunuz sistemim:

ASUS ROG STRIX 1050 Ti OC 4 GB modeli.
i5 7400 işlemci.
ECS B250 H4 M.20 anakart.
8 GB DDR4 2400 MHz Samsung RAM.
600W FPS güç kaynağı. Bu arada kaç FPS fark eder.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile yapabilirsiniz. Önerim yapmamanız. Kayda değer bir artış olmayacak ve daha fazla ısınacak.

50 altına düşmesinden rahatsız olduğum için ben bile APU'yla arada yapıyorum niye yapmasın ki ? 2 katına çıkmasını beklemiyor zaten kimse rahatsız edici FPS'lere düşmesin diye yapıyoruz genelde.
MSI Afterburner ile yapabilirsiniz. Önerim yapmamanız. Kayda değer bir artış olmayacak ve daha fazla ısınacak.

50 altına düşmesinden rahatsız olduğum için ben bile APU'yla arada yapıyorum niye yapmasın ki ? 2 katına çıkmasını beklemiyor zaten kimse rahatsız edici FPS'lere düşmesin diye yapıyoruz genelde.
Aynı zamanda daha fazla ısınacak. Doğru yapmaz ise karta zarar verecek. Ve bu kadar uğraşa deyecek bir artış olmayacak. Kendim fabrikasyon OC’lu ekran kartı kullanıyorum. OC’suz ile arasında fark bile yok neredeyse.

Aynı zamanda daha fazla ısınacak. Doğru yapmaz ise karta zarar verecek. Ve bu kadar uğraşa deyecek bir artış olmayacak. Kendim fabrikasyon OC'lu ekran kartı kullanıyorum. OC'suz ile arasında fark bile yok neredeyse

MSI MAG Forge 100r kullanıyorum hava akışı iyi kasanın ve ekran kartininda soğutması iyi.
MSI MAG Forge 100r kullanıyorum hava akışı iyi kasanın ve ekran kartininda soğutması iyi.

Genede yapmayayim mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı