1050 Ti sistem düşük işlemci kullanımı ve FPS düşmesi

Ryzen 3 2200g vs Ryzen 3 1200

• Oy verenlerin toplamı
    2

zilyoner

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jailor's Room
Daha fazla  
Bir oyuna girdiğimde görev yöneticisinden bakıyorum ve işlemci kullanımının %99 olduğunu görüyorum. Fakat oyun işlemcinin %50-%55 gibi bir civarını kullanıyor. Son zamanlarda ASUS ROG STRIX GTX1050Ti modeli ekran kartımda çok fazla FPS ve performans düşüşü yaşadım. PUBG'de 80 FPS'ler alırken son zamanlarda ayarları kıstığım halde 40 FPS zor alıyorum. Çatışmada ise 20'lere kadar düşebiliyor. Yardımcı olabilecek misiniz? Ekran kartım % kaç kullanıyor diye bakayım dedim fakat MSI Afterburner programından GPU kullanımı bölümünü açsam bile %0 gözüküyor. Ayrıca işlemcinin çoğu bölümünü "Sistem Boşta İşlemi" kullanıyor. Oyundan bile daha çok kullanıyor. Ben bu boşluğu nasıl giderip oyuna verebilirim? Bir de oyunda olmasam bile işlemci kullanımım %40-50'lerin üzerinde oluyor. Bir de işlemcimi yenileyeceğim anketi oylarsanız teşekkürler. Farklı bir işlemci öneriniz var ise cevap olarak belirtiniz lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı