ASUS STRIX 1050 Ti FPS düşmesi

Jilet

Hectopat
Yer
Niğde / Merkez
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba GTA 5, Forza Horizon 4, FiveM ve buna benzer güçlü oyunlara giriyorum 5 6DK sonra başlıyor sürekli drop giriyor. Sorunu şöyle açıklayayım Opera açık müzik dinliyorum oyunlarda sürekli takılma oluyor oyun akıcı ama drop sorunu insana çile oluyor bir iki kere yapmıyor sürekli yapıyor. Lütfen bilen varsa yardım edebilir mi?

Bilgisayar durumu GTA 5'te şöyle;
CPU %35
RAM %88
GPU sıcaklık Max 58 c'

Sistem özellikleri
Anakart ASUS TUF B450 PLUS GAMING
İşlemci Ryzen 5 2600
Ekran kartı ASUS STRIX 1050 Ti
RAM G.Skill Ripjaws 2400MHz 1X 8 GB
Monitör Samsung CF396
SSD yok
Harddisk 1TB WD Blue

Son düzenleyen: Moderatör:
İki ihtimal var; bunlar Ram ve HDD. Şu piyasada Ram almadan önce dilerseniz HD Tune ile test yapın. Bir sorun görünmüyorsa Ram'den kaynaklıdır. Aynı ürün kodlu Ram'i alıp taktığınızda çift kanal çalışacak hem daha fazla FPS verecek, hem de var olan drop'lar ortadan kalkacaktır. En kısa zamanda kendim de yükseltme yapacağım Ram'e.

İki ihtimal var; bunlar Ram ve HDD. Şu piyasada Ram almadan önce dilerseniz HD Tune ile test yapın. Bir sorun görünmüyorsa Ram'den kaynaklıdır. Aynı ürün kodlu Ram'i alıp taktığınızda çift kanal çalışacak hem daha fazla FPS verecek, hem de var olan drop'lar ortadan kalkacaktır. En kısa zamanda kendim de yükseltme yapacağım Ram'e.
hdtunede bi sıkıntı çıkmadı reis ram şart oldu artık Bi ram önerisi danışacaktım elimdeki rami satıp bunlardan birini almak istiyorum
GSKILL 16GB (2x8GB) Ripjaws V DDR4 3600MHz CL18 1.35V Dual Kit Ram
GSKILL 16GB (2X8GB) TRIDENT Z RGB LED DDR4 3200MHz CL16 1.35V Single Ram
Kingston 8GB HyperX FURY Black DDR4 3200MHz CL18 PC Ram 2x
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3200MHz CL16 RGB Pro Led Dual Kit Ram
Tavsiyeniz nedir

RAM ve SSD sıkıntın. RAM'i 3000 MHz Corsair Vengeance 8*2 RAM kitini al 400-500 liraya, kalan parayla da SSD al. Işıklı RAM için bu kadar fazla meblağlara gerek yok, zaten işlemcin (ben de aynısını kullanıyorum) 3000 MHz üstü RAM kullanamıyor, yani aldığın RAM'ler 3000 MHz'de çalışır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı