1050 Ti sistemde GTA V FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

SanayZockt

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
GTA V'de bazen 100+ FPS almama rağmen drop giriyor. Ekran kartı kullanımı birden %30 civarına düşüp sonradan tekrardan %90 civarına çıkıyor. İşlemci kullanımı da aynı şekilde. Oyun içinde sistemin toplam kullandığı RAM miktarı ortalama 12.5GB ve 16 GB RAM takılı sistemde. Artık çok sık olmaya başladı ve arabayla giderken bazen FPS 15-20-15 şeklinde gidiyor. Ekran kartına overclock yapsam da yapmasam da aynı.

GA-H110M-S2.
i5 6400.
2x8 2133MHz.
GTX 1050 Ti.
SilverStone 600W 80+

Son düzenleme:
GTA V'de bazen 100+ FPS almama rağmen drop giriyor. Ekran kartı kullanımı birden %30 civarına düşüp sonradan tekrardan %90 civarına çıkıyor. İşlemci kullanımı da aynı şekilde. Oyun içinde sistemin toplam kullandığı RAM miktarı ortalama 12.5GB ve 16 GB RAM takılı sistemde. Artık çok sık olmaya başladı ve arabayla giderken bazen FPS 15-20-15 şeklinde gidiyor. Ekran kartına overlock yapsam da yapmasam da aynı.

GA-H110M-S2.
i5 6400.
2x8 2133MHz.
GTX 1050 Ti.
SilverStone 600W 80+

Oyununuz orijinalmi, epicten veya Steam'den mi satın aldın.

Max ayarlarda oynayıp MSAA açsam bile aynı. Şu an High ayarlarda oynuyorum.

Epic Games'ten satın aldım.

Hocam o genelde işlemci hız düşürdüğünde oluyor. Bir programla sabitliyorduk hatırlamıyorum ama çok sağlıklı denmez sıcaklık değerlerini işlemcinin oyun esnasında kaç GHz'de çalıştığını videoya alırsan çok iyi olur. Alamassan bile en azından SS at

Kulandığınız HDD kaç yıllık?
2TB Seagate HDD. 2 Yıllık henüz. Bad Sector taraması yaptırıyorum.

Screenshot_36.png

Hocam o genelde işlemci hız düşürdüğünde oluyor. Bir programla sabitliyorduk hatırlamıyorum ama çok sağlıklı denmez sıcaklık değerlerini işlemcinin oyun esnasında kaç GHz'de çalıştığını videoya alırsan çok iyi olur. Alamassan bile en azından SS at

Hocam işlemcinin 49 dereceyi geçtiğini görmedim. Büyük bir soğutucum var. Anakartım desteklese O.C yapacağım işlemciye de. Oyuna giremiyorum çünkü tarama yapılıyor diskte :D

Geri
Yukarı