1050 Ti sistemde Fortnite düşük FPS

Will Bettelheim

Hectopat
Makaleler
1
Sistem.

*Msi GTX 1050 Ti Aero ITX.
*i3 7100.
*8GB G.Skill Aegis 2400MHz.
*Msı B250M Pro-VD.

Fortnite oynuyorum, performans modunda ama gereken FPS'yi alamıyorum bu sistemde. YouTube benchmarklara bakıyorum, aynı sistem hatta videodaki sistemde işlemci daha düşük ama yine de benden 50 60 FPS daha çok veriyor. Bunu sebebini anlayamıyorum. Çok sıkıcı olmaya başladı. 144 Hz monitör kullanıyorum, 144 altına inince görüntü çok kötü oluyor.

Driverlar güncel (sadece ekran kartını driverı), BIOS falan hiç güncellemedim, sıcaklık değerleri normal, Windows 10 Pro versiyonunu kullanıyorum (Windows 10 Home orijinal key var ama Pro kurabildim Windows olarak). Anlamıyorum artık neden arada bu kadar FPS değeri var?

Yardımcı olursanız çok mutlu olurum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem.

*Msi GTX 1050 Ti Aero ITX.
*i3 7100.
*8GB G.Skill Aegis 2400MHz.
*Msı B250M Pro-VD.

Fortnite oynuyorum, performans modunda ama gereken FPS'yi alamıyorum bu sistemde. YouTube benchmarklara bakıyorum, aynı sistem hatta videodaki sistemde işlemci daha düşük ama yine de benden 50 60 FPS daha çok veriyor. Bunu sebebini anlayamıyorum. Çok sıkıcı olmaya başladı. 144 Hz monitör kullanıyorum, 144 altına inince görüntü çok kötü oluyor.

Driverlar güncel (sadece ekran kartını driverı), BIOS falan hiç güncellemedim, sıcaklık değerleri normal, Windows 10 Pro versiyonunu kullanıyorum (Windows 10 Home orijinal key var ama Pro kurabildim Windows olarak). Anlamıyorum artık neden arada bu kadar FPS değeri var?

Yardımcı olursanız çok mutlu olurum :)

Bu ara Fortnite'da düşük FPS sorunu var bende i5 7400 1050 Ti ile 120 150 civarı oynuyorum normalde testlerde hep 180 190 alıyor.

Örnek:
Ekran Görüntüsü (7).png

Video'da arkadaş benle aynı sisteme sahip burada 270 fps alıyor fakat ben aynı yerde ortalama 150 190 civarı alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı