1050 Ti sistemde RAM hızını arttırınca oyundan atıyor ve MEMORY_MANAGEMENT mavi ekran hatası veriyor

Erkan2727

Centipat
Anakarttan XMP profile 1 yapınca 2400 MHz oluyor fakat oyunlardan crash yiyorum. 2 saatte bir ansızın mavi ekran MEMORY_MANAGEMENT hatası ile karşılıyorum.

Sistem özellikleri:
1050 Ti ekran kartı.
Ryzen 3 1300 X işlemci.
G.Skill 8x2 16 GB 2133 MHz RAM.
B-350mk anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyundan atmasını ve bilgisayara temizlik yaptımda acılmama sorunu neden olabilir gerçekten arıza tespit etmeden ürün almak istemiyorum dolardan dolayı 2 kat oldu her şey.

Bilgisayarı fişten çıkar BIOS pilini çıkar açma kapama tuşunu güç kesik iken bas açıyormuş gibi.

Bir süre bekle ondan sonra pil ve fişi takarak dene çalışıyor mu? Olması gerek.

RAM'leri XMP ile kullanmayın o halde ya deneme yanılma ile yüksek CL değerinden başlayarak (19 gibi ) 1.35 v vererek 3200 MHz'den başlayın sonra 18'e düşürün OCCT RAM testini yapın ( Prime 95 testinde olur hele o işkence ediyor resmen)

Bu şekilde deneyin eğer bilgisayar ayarları değiştirdikten sonra açılmaz ise BIOS pilini çıkar tak tekrar denemeye devam et.

Stabil oluncaya kadar devam et sonra bak keyfine.

Açtım bilgisayarı uzun ugras sonucu dediklerini yaptımdı önceden RAM en fazla 2400 MHz destek veriyor 3200 destekler miki gerçekten neredeyse yük altında hafif girse bilgisayar oyunlarda hemen Alt F4 cekmiş gibi masaüstüne atıyor.

Açtım bilgisayarı uzun ugras sonucu dediklerini yaptımdı önceden RAM en fazla 2400 MHz destek veriyor 3200 destekler miki gerçekten neredeyse yük altında hafif girse bilgisayar oyunlarda hemen alt F4 cekmiş gibi masaüstüne atıyor.

Yoo RAM OC potansiyeline göre değişir ama yüksek CL değeri ile MHz sınırı anakart sınırına denktir.

Ya voltaj ile artar ya da CL ile.

Anakart A320 bile olsa (ki benim öyle) 2133 MHz RAM'i 3200 MHz'de çalıştırıyorum ve hiçbir sorun yok

İşlemci Ryzen 3 3100 RAM tek kanal DDR4 16 GB anakart Asus A320M-F.

Ha çift kanal kullanıyorsan CL değerini 21'den başlayan daha iyi olur bence (kit olarak aldıysan 19'dan devam et ama sonradan alınma ise 1'i 21 CL'den başla)

Dediklerinizi yaptım Oyunlardan atmaya devam ediyor bir süre oynadıktan sonra Steam'den dosya dogrulama da yaptım dosya eksikliği yok maalesef.

Geri
Yukarı