Ryzen 1700 Sistemde RAM Hızını Arttırınca Mavi Ekran Hataları

Phenoxy Ethanol

Decapat
RAM'ler ile ilgili bir kısım bulamadım ve buraya yazmak durumundayım. Öncelikle sistemim şu şekilde;

. Ryzen R7 1700
. B350 Tomahawk Arctic
. Corsair Vengeance 3200 Mhz (8x2) 16 GB
. Galax GTX 1070 8 GB Sniper White Ed.
. Seagate Baruccuda 1 TB 7200 RPM
. 750 W Bronz Cer. PSU

Şimdi anakartım teknik olarak 3200 Mhz destekliyor. Fakat problem şu ki ne zaman 3200 Mhz ayarlarına çeksem sürekli mavi ekran hataları alıyorum. Bu durumdan sıkılmaya başladım. 8x2 olarak kitapçığında bulunan uzantılara taktım.

Yönetimsel Araçlar'dan bile kontrol ettim lakin bir problem bulamadı. Eski belleklerim TridentZ RGB 3000 Mhz (8x2) olanlardan bir tanesi yanmıştı. Fabrika hatalı olduğunu söyledi ilgili firma fakat ben anakarttan olduğunu düşünüyorum. Bilemedim MSI olarak sadece Intel tercih etmelisiniz bence. AMD dalında patatesler. Bir şey duymuştum sanırım Windows ile alakalıda olabilirmiş.

En güncel 1803 sürümü ve tüm güncellemeler yapılı halde. Cevaplarınızı bekliyor olacağım iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende şöyle bir durum oldu, bende MSI x470 Gaming M7 Ac modeli var ve GSKILLin TridentZ 3200MHZ 8x2 ramleri var. Sistemi dizeli bir ay oldu. İşlemci olarakta 2700x var. Bilgisayarı ilk kurduğumda XFR açıp ramleri 3200mhz de çalıstırmaya kalktıgımda bilgisayar açılmıyordu, elle denediğimde gene bir sonuç farketmiyordu. Ramleri hiçbir şekilde gerçek mhz lerinde çalıştıramıyordum. Anakartın arkadaki CMOS diye bir tuş var, ona bastım, sonra ramleri çıkartıp aynı yerlerine taktım. Hiçbir sıkıntı kalmadı. Sende olur mu bilemem

Hocam bende şöyle bir durum oldu, bende MSI x470 Gaming M7 Ac modeli var ve GSKILLin TridentZ 3200MHZ 8x2 ramleri var. Sistemi dizeli bir ay oldu. İşlemci olarakta 2700x var. Bilgisayarı ilk kurduğumda XFR açıp ramleri 3200mhz de çalıstırmaya kalktıgımda bilgisayar açılmıyordu, elle denediğimde gene bir sonuç farketmiyordu. Ramleri hiçbir şekilde gerçek mhz lerinde çalıştıramıyordum. Anakartın arkadaki CMOS diye bir tuş var, ona bastım, sonra ramleri çıkartıp aynı yerlerine taktım. Hiçbir sıkıntı kalmadı. Sende olur mu bilemem
Bende aynı sorunları yaşadım senle aslında ilk başlarda benimde açılmıyordu BIOS güncellemeleriyle açılmıştı vs. deneyeceğim.

Bende aynı sorunları yaşadım senle aslında ilk başlarda benimde açılmıyordu BIOS güncellemeleriyle açılmıştı vs. deneyeceğim.
İşin garibi benim ilk yaptığım şey bios güncellemesi olmuştu. Ona rağmen düzelmemişti. Sen en iyisi bios updateyi at sonra cmos u kullan, sorun çözülür gibi.

İşin garibi benim ilk yaptığım şey bios güncellemesi olmuştu. Ona rağmen düzelmemişti. Sen en iyisi bios updateyi at sonra cmos u kullan, sorun çözülür gibi.
Benim en son sürüm BIOS ona rağmen böyle. :D, işin ilginç yanı BIOS pilini sökmem gerek bende bir tuş vs. yok. Şuan 3200 Mhz. Birşeyler yaptım ama devam ederse böyle kullanacağım. Atmadığım format kurmadığım BIOS kalmadı. :mad:

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı