1050 Ti sisteme 144 Hz monitör alınır mı?

Bu tamamen kişinin ihtiyacına bağlı. Siz göz zevki ve kaliteyi düşünürken, alan arkadaş performans düşünüyorsa durum değişir. Örneğin ben aktif olarak VA kullanmaktayım online oyun merakım çok yok. Fakat tepkime süresi avantajı kalmamış demenize rağmen ben hala online oyunlarda %1'lik bir avantajın bile çok önemli olduğunu düşünüyorum. Seçim tabii ki alıcının.
@delininyıldızı Neden bu kadar savunuyorsun ki IPS paneller TN ve VA kadar rekabetçi özelliklerde üretilebiliyor artık. Diretmeye ne gerek var?
Savunma değil ki bu ihtiyaca yönelik konuşuyorum. Adam gaming odaklı düşünüyorsa ve rekabetçi oyunaları seviyorsa eğer minicik bir fark bile oyununa etki eder. Ki bunu profesyonel oyuncular çok önemser. Diretmek değil, ihtiyaca yönelik bir yorum yapıyorum. Fark var arada. 😉 Ayrıca ben de göz zevkimi ve kaliteyi seven biri olarak IPS veya VA tercih ederim. Şuan kullandığım üzere.

Bu tamamen kişinin ihtiyacına bağlı. Siz göz zevki ve kaliteyi düşünürken, alan arkadaş performans düşünüyorsa durum değişir. Örneğin ben aktif olarak VA kullanmaktayım Online oyun merakım çok yok. Fakat tepkime süresi avantajı kalmamış demenize rağmen ben hala Online oyunlarda %1'lik bir avantajın bile çok önemli olduğunu düşünüyorum. Seçim tabii ki alıcının.

Savunma değil ki bu ihtiyaca yönelik konuşuyorum. Adam Gaming odaklı düşünüyorsa ve rekabetçi oyunaları seviyorsa eğer minicik bir fark bile oyununa etki eder. Ki bunu profesyonel oyuncular çok önemser. Diretmek değil, ihtiyaca yönelik bir yorum yapıyorum. Fark var arada. 😉 Ayrıca ben de göz zevkimi ve kaliteyi seven biri olarak IPS veya VA tercih ederim. Şu an kullandığım üzere.

Israrla aynı cevabı vereceğiz sanırım size ama IPS panellerde artık aynı tepkime sürelerinde üretilebiliyor ve fiyat farkı çok olmuyor. O nedenle geçmişte kalmış olan bu karşılaştırmaya takılmadan bütçe varken IPS panel almak herkesin yararına olacaktır. Özellikle kalın yazıyorum bu arada tekrar Gaming ve performans tercihi konusunda tereddütünüz varsa dikkatinizi çekmesi açısından.🙂

Israrla aynı cevabı vereceğiz sanırım size ama IPS panellerde artık aynı tepkime sürelerinde üretilebiliyor ve fiyat farkı çok olmuyor. O nedenle geçmişte kalmış olan bu karşılaştırmaya takılmadan bütçe varken IPS panel almak herkesin yararına olacaktır. Özellikle kalın yazıyorum bu arada tekrar Gaming ve performans tercihi konusunda tereddütünüz varsa dikkatinizi çekmesi açısından.🙂
Hocam kalın yazarak bir şey kanıtlama çabam olmayacak fakat ben kesin şunu al veya şunu al demedim. Farklarını anlattım ve gayet güzel bir dille tercih sebebine göre seçim yapmalısın dedim. Hatta yanlış bilgi vermemek adına güncel yazı ve sayfalara da göz gezdirdim hala ve hala TN paneller online oyun için en uygun panel türü olduğunu düşünüyorum. Bu benim fikrim. Ha şahsi tercihim IPS veya VA olurdu fakat altını çiziyorum TN panel rekabet odaklıdır. Evet eskiye göre kendilerini geliştirmiş olabilirler IPS paneller ama ben hala az da olsa fark olduğunu söyledim. Anlaşılmayacak bir konu olduğunu düşünmüyorum. Hangisi en iyisi diye bir kıyaslama yok. Her panelin tercih sebebi farklıdır. Önemli olan ne için kullanılacağı.

Geri
Yukarı